Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyes elektromos járműveken a...

Egyes elektromos járműveken a hűtőrács (ami esetleg ocsmány fekete műanyag) csak "dísznek" van? Hogy "autóbbnak" nézzen ki egyesek szerint?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy kell némi hűtés, de arra talán bőven elég egy rés a lökhárító alatt, vagy akár alul. Hagyományos járműveken is zavar, ha túl nagy, még ha szép is, mert átverésnek érzem. Egy fokkal elviselhetőbb, ha csak feketére fényezik a két lámpa közötti részt, vagy csak megjelölik, pl. buszokon. Nekem a Tesla megoldása tetszik, de évtizedekkel ezelőtt is voltak ilyen autók, legalábbis amiken csak a lökhárító alatt volt némi hűtőrács, vagy csak egy rés. Nem tudom, azóta komolyabb hűtésre van-e szükség.
2021. jan. 2. 12:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Némi hűtés kell mert ugyanúgy van bennük vizes hűtőrendszer ahogyan a robbanómotoros autókban is. Az elektromos motor is igényli a hűtést bármennyire is furcsa és a léghűtés is szükséges a szellőzés miatt.
2021. jan. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ezek nem hűtést szolgálnak, inkább az eladhatóság egy része..ugyanis a dizájnerek szerint a külső nagyon fontos. nagyon nem mindegy, hogy szemből milyen az autó eleganciája..(mert az emberek jó része a megjelenést is díjazza a vásárláskor)...akár két év is lehet, mire kialakul a konkurenciára nem hasonlító külső, közben futnak a próbakocsik a majdnem végleges külsővel.

Még gyártás előtt többször összeül a cég vezetése, ahol alaposan megtárgyalják a várható eladásokat, ebből eredő profitot..ha úgy ítélik meg, hogy nagy hűtőmaszkkal elegánsabb, akkor azzal gyártják.


nem véletlen, hogy némelyik luxus járműnek brutális eleje van...viszik is, mint a cukrot..


...mert profit a döntő..

2021. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az akkuknak, az inverternek és a villanymotornak kell hűtés, ezt valahol be kell vezetni. Léghűtésnél és vízhűtésnél is. A klímának is kell a hűtés.
2021. jan. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Értem én, hogy kell hűtés, írtam is, csak azt nem hiszem, hogy ekkora felületen. Több elektromos kocsinál is hiányzik a hűtőrács, de sok hagyományosnál is csak a lökhárító alatt van némi rács. Ott elég ennyi? Mindegy, ez már csak költői kérdés volt...
2021. jan. 9. 16:17
 5/5 anonim ***** válasza:
A kocsi teljesítményétől, hőtermelésétől is függ, meg attól is hol vannak az akkuk pl. Ha alulról is lehet hűteni akkor nem kell rács elől. Sokszor direkt van úgy csinálva, mert az emberi szem a sok évtizednyi belsőégésű autó használat után furának tartja, ha hiányzik elől a rács. Illetve aerodinamikai funkciója is lehet, ha elől nem tolja, hanem elvezetik valamerre a levegőt. Manapság mikor minden fingon reszelnek a környezetvédelem miatt ez is számít.
2021. jan. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!