Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A honda a toyota vagy a mazda...

A honda a toyota vagy a mazda gyártja a legjobb autót?

Figyelt kérdés

A három márka modelljei közül választanék autót mivel ők kínálnak olyan méretosztályban illetve minőségben is megfelelő autót amilyet szeretnék. Hondából az accord széria 7. illetve 8. generációja illetve az avensis 2. és a mazda6 2. generációja jöhet szóba. Összességében a hondáról írnak a legkevésbé rossz véleményeket. Talán ott nincs jelentősége annak hogy dízel vagy benzines. A mazda6 sportos formája és élvezetes vezethetősége fogott meg viszont ott meg a beltéri anyagok minősége hagy némi kívánnivalót maga után. Viszont az is megy a legjobban a 2.2-es 180 lóerős dízellel. A toyota meg a legrégebbi mivel alapvetően 2003-as technika de én a 2007-2009 közötti faceliftesek közül választanék,mindenképpen benzinmotorral. Ahogy beültem egy ilyen toyotába engem az fogott meg hogy gyakorlatilag 2-300 ezer km-el is nagyon minőségi,masszív hatású az egész autó. A belsejében alig van valami kis kopás ellenben a mazda6-al ami azért csúnyábban tud öregedni.


Legyek biztonsági játékos a toyotával? Ülései kényelmesek,állítólag a hangszigetelései is jó,kényelmesen rugózik,és hatalmas a beltere.


Vagy válasszak a szívem szerint és vegyek egy sportos mazda6-ot vállalva egy kis kockázatot?


Harmadikként ott a honda amiről nem lehet rosszat hallani. A 7. generáció kombija kicsit csúnya, a 8. generációé kicsit kicsi lett hátul,nem biztos hogy kényelmes hosszútávon. Viszont ez ötvözi a mazda6 sportosságát és a toyota megbízhatóságát.



2021. jan. 5. 10:37
A kérdező szavazást indított:
Toyota
MaZda6
Honda
26 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
A mazda lenne a kedvencem, de rohad mint a bánat. Toyota meg honda szerintem hasonló szint, toyota olcsóbb, az accordok sokkal többért mennek mint amennyit érnek, igaz a 3 közül az accord is tetszik nekem a legjobban.
2021. jan. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Szia! a 2. gen mazda 6 egyaltalan nem rohad jobban mint barmelyik masik auto. Privatban ajanlanek mazda 6ra specializalodott szerelot, aki eladassal is foglalkozik. nem fogod megbanni
2021. jan. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A Honda és Toyota egy szinten van, nagyon jók, mind 2-t ajánlom, de a Honda drágább. Ár-érték arányban ezért a Toyota a legjobb. Mazdával csak az a baj, hogy rohad, de ezen kívül az is jó.
2021. jan. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2.2-es dízellel XD
2021. jan. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lassan én is autóvásárlás előtt állok....egy fél éve nézegetem őket.

Semmi esetre nem vennék Mazdát.

Toyota-Honda vacillálás volt sokáig.

1,8millám van,tehát úgy másfél körülit keresgélek.

Az "ufó" Honda lesz,1.8 benzin.

2021. jan. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A Toyota és a Honda kb egy szinten vannak, de ahogyan írták a Honda drágább. A Toyoták elég tartósak, nekem régóta van egy Corollám amivel teljesen megvagyok elégedve, sok mindent túlélt az az autó, és ez a lényeg mert még nem hagyott ott sehol.

Mazda6 is volt a családban pontosabban sógornőm autója volt, rozsdásodni szeretnek a Mazdák tehát Ők fél évente nézték át alaposan és mindig találtak új rozsda foltot. Ez a silány gyári fényezésnek és alvázvédelemnek tudható be, így 2020 nyarán az autó kapott egy teljesen új alvázvédőzést, és pár helyen újra fényezték főleg az üvegek alatti részen lett újra fújva ami nagyon minimális színeltéréssel jár inkább csak árnyalattal tér el, de ott egy kicsi karc is elég ahhoz hogy a fém elkezdjen rohadni. Az ajtók alsó élei is szeretnek rohadni a Mazdáknak én úgy hallottam, de még látni nem láttam ilyet.

2021. jan. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is az Avensist választanám, de nagyon is kerülendőek a dízelek, főleg a 2.2-esek. Ha mindenképpen dízel a cél, akkor a 2.0 literes 116 lovasat még a ráncfelvarrás előttről.

A legnépszerűbb az 1.8-as benzines, ebből is igen sokat hoztak és hoznak be a mai napig, szóval ez szerintem bőven mellette szól.

Felszereltsége is igencsak bőséges, már a Sol változattól kezdve, de ha netán kifogsz egy igazi Executive kivitelt (mondjuk azt 1.8-as motorhoz nem lehetett párosítani), amiben az elektromos ülésállítástól kezdve a Xenonig minden benne van, akkor nem lőhetsz mellé.

Ebbe volt a világon először szerelve térdlégzsák, ahogy a biztonsági kütyük terén is szépen állt. Már az ajtó súlyán érzed, hogy ez anyagból van, a hangszigetelése is megér egy misét - de persze menni kell egy próbakört vele, és magad is megtapasztalhatod.

Nekem a benzines kínálatból a csúcs 2.4-es van 5 fokozatú Aut váltóval, ez már közvetlen benzinbefecskendezéses (ahogy a 2.0 benzines is), ezek már igen kényesek a benzin minőségére, és ugye elvileg E10-es benzinnel (sima 95-ös) nem is ajánlott már tankolni őket (más kérdés ezzel ki is foglalkozik itthon a valóságban...), én mindenesetre csakis 100-as benyával járok, ártani nem ártok vele neki. ;)

2021. jan. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!