Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda MX5 napi használatra?

Mazda MX5 napi használatra?

Figyelt kérdés
Első autóm lenne, mennyire elvetemült ötlet télen is ezt használni?

2021. jan. 5. 12:07
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
Első autónak főleg nem jó. Könnyű erős autó, elszállsz az első kanyarban. Valami olcsó, elsőkerekes japánt ajánlanék első autónak.
2021. jan. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

"Valami olcsó, elsőkerekes japánt ajánlanék első autónak."


Csak nem egy nyomorék 200 ezer forintos 1.0 Swiftet...?

2021. jan. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán vállalható. Ha jó állapotban van, akkor megbízható. Nem fogyaszt sokat, annyira pedig nem erős, hogy veszélyes legyen vezetni (főleg a régebbi, alapmotoros verziókat). Télen kell rá téli gumi, meg egy kis súly a csomagtartóba és nem lesz gond. Én azt mondom, vagány választás! :)
2021. jan. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Miután nem ismerjük a kérdezőt, még az is elképzelhető, hogy jó ötlet egy "nyomorék" 200e.Forintos esztergomival kezdeni.

Ismerek olyan friss jogosítványost, aki egy öreg, 3hengeres fábián tanult. Azt mondta, attól gyengébbek fog venni, mert nagyon félt a Skoda erejétől és sebességétől. :(

2021. jan. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
#4 az olyannak nem valo a vezetes akkor... mert felni fog folyamatosan, es csak a balesetet fogja okozni vagy konnyen resztvevoje lenni.
2021. jan. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

MX5 mióta erős autó? XD

Pont az a lényege, hogy könnyű, így gyenge motorral is vígan elvan.

Első autónak teljesen jó, bár a vezetés mellett valószínűleg szerelést is meg fogod tanulni rajta.

2021. jan. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az erővel úgy gondolom nem lesz gond, mivel szinte naponta vezetek egy erős (258 Le) autót, ez viszont az első saját autóm lenne. 1,5 éve van jogsim.
2021. jan. 5. 20:08
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Könnyű, erős autó??? Ültél te már erős autóban? Régi MX5-ből a legerősebb is százhatvan valahány lóerős kétezres volt, de inkább százhuszon akármennyi lóerős 1.8 (vagy a még gyenguszabb 1.6) modellből van több.


Hát a kisebb motoros nem hogy nem erős, szerintem kimondottan gyenge. Én tudom, hogy ez a kocsi nem az erőről szól. Félre ne értsetek. De ne hívjuk már erősnek :D. Erős személyautó nem 110, de nem is 160 lóerőnél meg 10 másodperces 0-100-nál kezdődik.


Semmi gond nem lenne egy ilyen autóval első autónak. Szerintem halál ronda az összes, de ez az én véleményem. Nyugodtan vedd meg.

Azért ez nem az a kocsi amivel nem bírsz egyenesen menni. Nem kell hozzá versenyzőnek vagy kaszkadőrnek lenni, hogy tudj bánni vele.

2021. jan. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ha nem lenne rutinod, első autónak én is egy “nyomorek első kerekes swiftet” ajánlanék, nem azért mert nem tudnád kezelni a nagyot, hanem szimplán mert jobb azt lezúzni. Friss jogsisként egy évig nekem is 1.3 swiftem volt. Nem vagyok egy Schumacher, de azért rossz sofőrnek se mondanám magam, örülök, hogy a kezdeti bénázásokon (padkázás, távolságok, hiába takarja a fát a c oszlop, attól még ott van:) ) anyagi kár nélkűl estem túl.

Így hogy már van tapasztalatod, szerintem bőven belefér egy mx5.

Ahogy már többen mondták, ezek nem erőgépek (nem is az a céljuk), nem fogod vele ejfelkor legyorsulgatni a chipelt dízelszörnyeket. Amíg figyelsz arra hogy hátsókerekes, nem egy 15 éves tükörsima gumival indulsz neki a szerpentineknek ónoseső után, semmi baj nem lesz.

2021. jan. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!