Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pár nap múlva lejár a műszakim...

Pár nap múlva lejár a műszakim. A veszélyhelyzet miatt van még plusz 60 napom, vagy nincs? Mindenki mást mond.

Figyelt kérdés
2021. jan. 5. 21:12
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Nekem ezt írta a központi értesítő rendszer:


"Tájékoztatjuk, hogy a veszélyhelyzet ideje alatt lejárt, valamint a veszélyhelyzet megszüntetését követő 15 napon belül lejáró, a forgalmi engedélybe bejegyzett műszaki érvényesség a veszélyhelyzet megszűnését követő 180 napig érvényes."


Mivel ha jól tudom február 8-ig még minimum vészhelyzet van, nemhogy 60, hanem 180 napig érvényes még a most lejárt műszaki.

2021. jan. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2021. jan. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
36%

Nem ertem miert huzzak az emberek

Az egyik automon tavaly szeptemberben a masikon meg decemberben jart le

Minek spurkodni ilyen filleres teteleken?

Es akkor kepzelhetjuk mennyire vannak az utakon levo autok nagyresze szervizelve

2021. jan. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem arról a 20.000Ft-ról van szó szerintem, hanem macera. Nekem pl egy nap szabadság a munkahelyemen. És nem mindig akkor megyek szabadságra, amikor én kijelentem, sok mindent össze kell egyeztetni. Szerencsés helyzetben van az, akinek ez nem probléma.
2021. jan. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%
#3 azért nem futja műszakira, mert szervizelésre van költve
2021. jan. 6. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Wadmalac ***** válasza:
64%

Az biztos, hogy most, a korlátozások miatt nehezebb leszervezni a műszaki szervizes előkészítését, ha nem egyértelműen olyan az állapot hogy úgy menne át, mint kés a vajon.

De ezt leszámítva minden ugyanolyan, mint máskor, esetleg valakinek a pénztárcája szűkebb. (Érdekes módon nekem most vastagabb, mert nem tudok sehova járni, ahova szoktam és a szabadidős-szórakozós költekezés nagyja kiesik).


Ne érdemes kihasználni a halasztást. Már csak azért sem, mert a lejárt műszakival a rendőr ugyan nem büntet, de a kötelező biztosításod viszont kockázati időszakba kerül, vagyis ha így törsz valakit, nem fog fizetni helyetted.

Szóval ez a halasztás erősen saját felelősségre üzemmódban megy.


Maximum arra jó, hogy ha pont a lejáratra időzíted a műszakiztatást és valami szervezési gond miatt egy-két nappal kicsúszol, nem kell "fű alatt" menni a műszakiztató helyre.

De ha pont akkor karambolozol egyet, akkor nagyot copsz.

2021. jan. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem nehezebb, hanem ugyan olyan nehéz. A korlátozások miatt nem jön házhoz, vagy munkahelyemre a vizsgabiztos. És nem viszi el helyettem a vizsgasorra az autómat, majd nem hozza vissza. Ezt nekem kell megtennem, természetesen 8-tól, 4-ig munkaidőben.

A 16 éves autóm nekem is jövő hónapban fog vizsgázni. Külön szervizelni előtte nem tervezem. Minden folyamatosan volt szervizelve, ahogy előjött valamilyen problémának a legkisebb jele is. Pl nincs fél éve hogy az összes fék, lengéscsillapító kompletten cserélve lett. Fél év alatt csak nem ment tönkre... Ezt a vizsga előtti roham-javításokat soha nem értettem. A saját érdekem, hogy rendben legyen az autóm, nem csak azért mert jaj, jön a műszaki...

Na mindegy, a lényeg, nekem eszembe se jutott a halogatás. Ha kapok időpontot és a munkahelyemen szabadságot is, természetesen el fogom vinni.

2021. jan. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 31-én járna le. Lassan én is viszem, ugyanis, ha kár történik és nincs műszaki akkor megy a huzavona.
2021. jan. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!