Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kézifék helyett sebességbe...

Kézifék helyett sebességbe hagyni ?!

Figyelt kérdés

Nálunk a családban mindenki így rakja le a kocsit, parkolóba, otthon, szinte mindenütt.


Pedig nekem nem így tanították vezetés oktatáson, és én megszoktam a "hagyományos" kézifék behúzást.


Nekem sose fagyott be eddig (mazda 3 1.6 2004) szabad ég alatt hagyva, kb 5 éve van meg az autó.


Másrész nagyon idegesítő amikor 1-esbe hagyják, és én használnám a kocsit..előfordult már hogy ráindítottam...


Rokonok szerint ez nem normális, nem így kéne csinálnom.


Régebbi vezetőknek (20-30 éve vizsgázottaknak) így tanították ?


Most akkor hogy van ez ?!


2021. jan. 7. 19:37
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
90%

Hivatalosan csak kézifékkel tudod rögzíteni az autót és csak ez ( és az ék ) számít rögzítésnek. Az már kérdés, hogy senki nem így csinálja, mert jóvanazúgy.


Azt nem tanították, hogy csak kinyomott kuplunggal indítunk? :D

2021. jan. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
28%
Mindig sebességben kell hagyni a kocsit. Szokd meg. Indítózáskor egyébként is be kell nyomni a kuplungot mindig, hogy könnyebben tekerjen az indító motor, mert benyomott kulpungnál nem kell a hideg olajos váltót is forgatni. A kézifék pedig az egyetlen olyan szerkezet az autóban, amit pont az tesz tönkre, ha nem használják, mert összerohad a bowdenje. A napi szinten használt kézifék nem fagy be. Halottam olyat, hogy vicces kedvű idióták a parkoló kocsit kitolták az út közepére poénból. Ezért kell mindig befékezni és sebességben hagyni.
2021. jan. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
70%
Vízszintes úton, vagy nagyon enyhe lejtőn a sebességben lévő kocsi megfelelően rögzítettnek tekinthető. A kéziféket természetesen bármikor használhatod erre a célra.
2021. jan. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:

Hát én tuti nem hagyom sebességben, kb 10 éve igy szoktam meg, ha eddig nem fagyott le akkor szerintem ezután se fog.


"Azt nem tanították, hogy csak kinyomott kuplunggal indítunk? :D"


Viccen kívül, soha a büdös életben nem említett ilyet az oktató, igaz már 10 éve volt de nem emlékszem ilyenre, ha így tanultuk volna akkor így is szokom meg...

2021. jan. 7. 19:57
 5/38 anonim ***** válasza:
100%

Alapból kuplunggal indítunk. Újabb autók nem is indulnak, míg be nem nyomod.


Hivatalosan elég a kézifék, sík terepen tökéletes. Amúgy meg semmibe nem tart belökni sebességbe a váltót, mert az meg ad egy plusz biztonságot.


Nekem például mindig úgy tanította oktató, üres, kézifék... 2-3 kattanásnyira nem tökig húzva.


Aztán egyszer szépen arrébb is gurult az autóm, pedig 2 éves, kvázi új autó volt. Szerencsére csak fél métert "kúszott" arrébb a lejtőn a keresztben lévő, sík járdára. Azóta mindig beteszem sebességbe is.

2021. jan. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Ismerősöm pár éve vizsgázott, neki is úgy tanították mint nekem.


Szerintem ez csak a régi 90-es években (vagy korábban) vizsgázott embereknél tanították így.


Ti mikor vizsgáztatok, hogy ez ennyire belétek verődött ? :D

2021. jan. 7. 20:01
 7/38 A kérdező kommentje:

5


2012es corsa tényleg csak így indul, de pl 2020as crosslandnál nincs ilyen.

2021. jan. 7. 20:02
 8/38 A kérdező kommentje:

"Alapból kuplunggal indítunk"


De akkor ezt miért nem így oktatják ? :D

2021. jan. 7. 20:04
 9/38 anonim ***** válasza:
92%

Hát nem tudom, én bárkit ismerek, annak így oktatták. Nyilván már csak józan paraszti ésszel is, ha kinyomod a kuplungot akkor véletlenül sem lesz lefulladás, rossz esetben baleset a vége.


Oktató ismerősöm is így oktatja, 2 éve van jogsim, akkor is így oktatták.

2021. jan. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

Jó, még a végén én vagyok a hülye ezek szerint ?! :D


"ha kinyomod a kuplungot akkor véletlenül sem lesz lefulladás" - akkor nem kell sebességben hagyni.

2021. jan. 7. 20:20
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!