Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2005-ös C Corsa olajleeresztő...

Pisti5356 kérdése:

2005-ös C Corsa olajleeresztő csavarját milyen méretű torx kulccsal lehet leszedni?

Figyelt kérdés

2021. jan. 11. 16:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Megnézed, belepróbálsz valamit, onnantól rájössz. Ha valaki hozzá akar fogni kókányolni (feltételezem ezért kérdezed), akkor valami alapvető műszaki hozzáállása legyen már és ne kérdezzen ilyeneket.
2021. jan. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom venni akar hozzá azért kérdezi.

T40 kell bele.

2021. jan. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát igen, az első válasz igazán parádésra sikeredett, gondolom meg se fordult a fejedben, hogy esetleg az itthoni készletemből mind kicsi volt, azért kérdeztem. De a válaszod alapján Te se lehetsz valami nagy ász a témában, csak akkor nem tudom minek írsz egyáltalán? Ha meg érted a dolgot, és ennek ellenére se segítesz, akkor meg tényleg nem vágom hogy mit fecsérled Rám az idődet.

A második válaszolónak köszönöm szépen a segítséget.

2021. jan. 11. 19:53
 4/9 anonim ***** válasza:
az 1-es az egy folyamatosan a semmitadó válaszaival itt okoskodó elmebeteg. Semmihez nem ért, de mintha kényszerítenék rá, hogy ide írogasson, azt is tahó stílusban.
2021. jan. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#2 #3 Na de itt kezdődnek a bajok, hogy mindenki szerszám nélkül akar dolgozni. Vegyen az ember normális felszerelést, ne csak 1-1 darabot, aztán lehet szerelni.


#4 1. Tök jó, hogy te anonimból tudod, hogy ki vagyok. 2. Szia tök jó, hogy azt is tudod, hogy mihez mennyire értek. 3. Ha mindenki csak fele annyira lenne ezen az oldalon segítőkész, mint én, az egész jó lenne, de az ilyen kérdésektől a falra tudok mászni. És ha már azt mondtad nem értek hozzá: autószerelő vagyok és pont ezért vagyok ilyen negatív az ilyen kérdéseknél (és csak az ilyeneknél), mert autószerelőként az ember töke tele van azzal, mikor 0 hozzáértéssel, 0 szerszámmal nekiállnak okoskodni, aztán tőled várják el, hogy kijavítsd.

2021. jan. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
szintén*
2021. jan. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Na akkor Te nagyon segítőkész nagyon komoly autószerelő. Továbbra se írtad meg, milyen méretű torx kulcs kell, akkor most higgyem el hogy mekkora autószerelő vagy? Meg segítőkész??? A másik, hogy Te egy olajleeresztő csavar miatt egy egész barkácsáruházat megvennél? Az összes kocsimon én cseréltem az olajat, de kapott az asszony egy Corsát, amihez kell egy torx, ami eddig nem kellett, és egyelőre nincs. Akkor ez már kókányolás? Akinek vennie kell egy szerszámot, az már kókányol? Gondolom Neked elejétől fogva minden szerszámod megvolt, mert ha egyet is venned kellett valamikor, az már a fentebb leírtak szerint szerinted kókányolás. Javaslom, hogy engedd el ezt a posztot, meg nem irigylem az idegrendszeredet, ha Te egy ilyen dologtól a falra mászol. Nem szívesen vinném az autómat egy ilyen típusú emberhez. Tudom, Te meg nem szívesen csinálnád meg a magamfajtának, meg minden szerszám megvan, meg akkor is segítőkész vagy stb...
2021. jan. 12. 08:09
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem érzem, hogy bárkinek bizonyítani kellene a hozzáértésem, vagy a segítőkészségem. Az viszont biztos, hogy bizony baromi sokan elrontanak olyan apróságot is, mint az olajcsere, vagy egy izzó csere. Nem hívnám kókányolásnak, ha sokaknál nem lenne az.


És nem, nem rendelkezem minden szerszámmal, éppen ezért is nem maszekolok otthon, mert mint mondtam, akinek nincs szerszáma, az ne dolgozzon.

2021. jan. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De akkor nem kéne mindenkit lenézni, akinek épp hiányzik egy szerszám a munkához. Ha veszel egy lapra szerelt fürdőszoba bútort, de hiányzik belőle az imbuszkulcs, akkor hívsz egy bútorasztalost hogy egy tízesért összerakja, vagy beszerzel egy kulcsot? Itt is ugyanez a helyzet. Az olajcsere kész, csak venni kellett 1700-ért egy pár darabos torx készletet. Ez egy szerelőnél munkadíjba tízezer, plusz egy nap szabi a feleségemnek, mert az autót le kell tenni aznapra. Így meg délután megcsináltam, és amíg kifolyt az olaj, azt a bizonyos fürdőszoba bútort is összeraktuk, szóval én ezt a posztot ezennel elengedem, köszönöm szépen a segítő szándékú válaszokat.
2021. jan. 13. 06:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!