Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki hogy, vagy általánosságban...

Ki hogy, vagy általánosságban hogy kell védekezni a rozsda ellen, tízéves+ korú autók esetében?

Figyelt kérdés

El vagyok keseredve, mert egyszerűen nincs olyan autó a piacon, amivel ne lenne valami probléma, de leginkább korrózió. Legalábbis a 1.5 millió körüli összegbe kerülők alatt.


Esetleg egy-két sokat hajtott Dacia, H Astra alapmodell.


Komolyan azon gondolkodom, hogy mint a cigók, veszek mindig egy friss műszakis négyszázezres kocsit, amíg tart a műszaki hajtom azt' kész.


Mik a teendők hogy minél tartósabb legyen egy autó, ilyen téren? Ne korrodáljon?


2021. jan. 12. 08:43
 1/9 crudy ***** válasza:
100%
Ha meg nem annyira durva akkor nem nagy vagyonert ki lehet lakatolni utana egy alvaz es oregvedelem sokat segit. Ezeket az emberek nem szoktak alkalmazni es a gyari alvazvedekem tart ameddig tart, az uregvedelem meg vicc. Ha ezt otthon csinalod vagy egy muhelyben csinaljak akkor jo lesz es lehet neha ellenorizni par evente. Ezen kivul nem art meha a kuszob boritas es az ivek alatt kitalaritani ahol szepen megall a sar es a viz. Igy nem lesz gondod a rozsdaval.
2021. jan. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vigyázol rá, rendszeresen lemosod, oszt kész. Nem kell ezen annyit rugózni. Meg rozsdától félsz, aztán Daciát nézel.
2021. jan. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2 Milyet akkor? Audi drága arányában... Volvokat meg aranyárban mérik, ami meg olcsó az olyan is.


Gondoltam egy tízévesen még nincs (annyi).

2021. jan. 12. 12:00
 4/9 anonim ***** válasza:
A Daciák 5 évesen rohadnak már, csak erre akartam utalni. Én adhatok tippet, ott van pl Audi A2 1.4 benzin. Nagyon megbizható gép, nagyon olcsó, és soha nem fogsz rozsdát látni rajta. És Audi.
2021. jan. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Akkor azt mondod, ha egy A2-eshez hozzájutnék jó állapotban, levédetem és vigyázok rá, megbízható lesz ilyen téren is? Köszönöm amúgy.
2021. jan. 12. 12:26
 6/9 A kérdező kommentje:
Most olvastam ez alukarosszériás. Drágább javítani, vagy nem is tudják ha törik horpad egy eleme. Ez igaz?
2021. jan. 12. 12:33
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, azért írtam mert alu, nem rozsdázik sosem. És sajnos problémás a javítása emiatt, de nem lehetetlen. Valamit valamiert, szerintem így is olcsóbb, mintha állandóan a rozsdát kéne lakatolni.
2021. jan. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Alut nehéz hegeszteni vagy nem lehet. Azért drága a karosszéria javítás.
2021. jan. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sós trutyis idő után lemosom. Az alvázat is. De ha nem muszáj, mikor sóznak, ki se hozom a garázsból. Egy évben pár ilyen nap van, nem létfontosságú autóval mennem, kibírom hogy aznap buszozok.

Ha nagyon az örökkévalóságnak akarod tartogatni, akkor csináltatsz egy utólagos alváz- és üregvédelmet. Persze ennek is csak akkor van értelme, ha még nincs szétrohadva.

A dobbetétek mögött a vízelvezetőt rendszeresen kitakarítom, hogy ne gyűljön össze a trutymó.

Levélrácsról a leveleket kiszedegetem. Nem hagyom ott, hoyg jól van az úgy.

Garázs is sokat számít alapból. Nem ázik minden alkalommal éjjel-nappal a kocsi. Nem csapódik le rá minden nap a pára.

A karosszériát rendszeresen waxolom. Nem csak a csili-vili kinézet miatt, hanem hogy a vizet lepergesse, ne álljon rajta.

Kavicsfelverődéseket a karosszérián rendszeresen kijavítom.

Alvázon a kritikus helyeket, bölcsőt alvázvédő waxxal lekezelem és időnként meg is újítom. Minden tavaszi-őszik kerékcsere alkalmával szemrevételezem.

Kerülöm a rövid utakat, csak úgy nem indítgatom be rövid időre az autót, hogy ne álljon a kondenzvíz a kipufogóban.

Én kb ezeket csinálom. Egy idén 16 éves autóm van. Nincs igazán jellemző rozsda rajta. A kipufogócső is még gyári, nem volt cserélve. De ez az autó majdnem új kora óta nálam van. Egy tízen éves autónál, ami már az előtted lévő tulajdonos(ok)nál már látott ezt-azt, nehezebb ügy.

2021. jan. 12. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!