Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » INSP SERVICE mit jelent ?

INSP SERVICE mit jelent ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

VW lupo 1.0 kis benzines autóm van,

A műszerfalnál ezt írta ki, de az olaj- olajszűrő,levegő szűrő kb 7ezer km el ezelőtt volt cserélve max kb.

Ilyen hamar kellene? Vagy mit jelent ez?

Én 10ezrenkent szerettem volna ezeket,és azt mondják az is hamar van,de jobb úgy.. de hát 7ezrenkét azt hogy ?

Nő vagyok,így bocsi ha sületlenséget írok.

Miért adhatja ki?



2021. jan. 12. 20:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Inspekció. Azaz szerviz, olajcsere és egyebek. Az autód nem tudja, hogy ki lett cserélve az olaj, ha nem nullázzák a számlálóját. Aztán csak annyit tud, hogy a nullázás óta eltelt km/idő után szól. Lehet hogy legutóbbi alkalommal elfelejtették lenullázni a számlálót.
2021. jan. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez egy szervizintervallum jelzés. Az autó viszont nem tudja magától, hogy mikor végezték el az említett karbantartásokat. A számlálót ki kellett volna nulláznia a szerviznek, amit szerintem nem tettek meg. Magadnak is le tudod nullázni, ha a km órán nyomva tartod a gombot, közben ráadod a gyújtást, és nyomva tartod, amíg eltűnik a felirat. Itt egy videó róla:

https://www.youtube.com/watch?v=6QJ4NVX-FpQ&ab_channel=mr-fix


Legközelebb célszerű egyből szerviz után elvégezni, így ha elfelejtenéd mikor volt, emlékeztetni fog.

2021. jan. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm szépen a válaszokat nektek!

Volt ilyen már, de mikor elvittem szervizbe, megcsinálták, mikor vissza kaptam nem világított ki,csak most de azóta egyébként most néztem, 7ezret se mentem vele kb ilyen 6500 km korul csak, ilyenkor is ez lehet amit irtatok?

2021. jan. 12. 20:26
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, valamilyen intervallum most telt le. Ez lehet, hogy nem is olaj, hanem egyéb időszakos átvizsgálás. Talán van külön oil üzenet az olajcsere szerviznek, úgy rémlik. Lehet, hogy az olajcserét nullázták csak.
2021. jan. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Tyű,hát azt mondjuk nem tudom,az soha nem világított ki,csak ez az insp amit nulláztak csak most 7ezer km előtt ugye megint kiirta.

Na mindegy, szerinted így mehetek azért vele így elhúzva +2,3 ezer km t ? Hogy 9-10ezer kilométerenként cseréljem ezeket? Mert így h kb 6500km t mentem vele,nem szeretném még.

2021. jan. 12. 20:46
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen. Ha legutóbb elfelejtették nullázni és az azt megelőző olajcsere már a megelőző 10.000 km elteltével volt, akkor az autód azt hisze hogy 10.000+6.500=16.500 km óta nem cseréltettél olajat.

Amúgy a km-en kívül az idő is számít. Az én autóm pl akkor is kiírja ezt egy év elteltével ha abban az évben csak 5000 km-t gurultam.

2021. jan. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan használd! Ha zavar a felirat, akkor nullázd le úgy, ahogy a videóban mutatja!
2021. jan. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek ❤😊
2021. jan. 12. 22:46
 9/12 A kérdező kommentje:
Ha megcsinálom ,azt amit küldtetek, hogy ne legyen kiirva,azaz le nullázom en is,vagyis ami videóban van itt a linken, akkor magától attól még később X km múlva azért jelezni fog még ugye? Ezt nem kapcsolom ki belőle azért ugye?:)
2021. jan. 12. 22:52
 10/12 A kérdező kommentje:
Valaki?😕
2021. jan. 13. 15:28
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!