Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sok ez egy hátsó tengely...

Sok ez egy hátsó tengely teljes fékcserének ?

Figyelt kérdés
Vittem a 2 tárcsát és a betét szettet, így volt 30 rugó a szerelés.

2021. jan. 14. 19:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szerintem sok. 5 kerékcsavar, 2 ami a dugattyút fogja, 2 ami a keretet tartja. Kell még némi csavarrögzítő és rézpaszta és szilikonzsír. Sok többől nem áll.


Az lehet, hogy sokat szívtak a régi tárcsák levételével és ezért lett ennyi.

2021. jan. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Segítene, ha tudnánk, milyen autóról vagy egyéb járműről van szó. Ha egy személygépkocsi, annak a fékcseréje nem tart egészen egy órát, és sok rá 30 rongy. Ha ki nem cseréltek egy féknyerget is.

Ha a 30 rongyban benne van a te alkatrész árad is, akkor nem értem a kérdést, mert nem tudom, hogy a munkadíjra irányul, vagy kompletten a munkára. Én ATE féket veszek az autómra, az első fék kompletten közel 40 000Ft volt. Az alkatrész. Minőségtől függően 30 egy hátsó fékcserére alkatrésszel együtt kb korrekt ár.

2021. jan. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Pesti emyl freinél ahogy láttam ugyan ez 40k lenne.
2021. jan. 14. 20:26
 4/15 A kérdező kommentje:
14-es mazda 3. Hogy lenne benne az alkatrész, az alkatrész volt 40 rugó, és 30 a szerelés, akkor így mondom.
2021. jan. 14. 20:28
 5/15 A kérdező kommentje:

Minőségtől függően 30 egy hátsó fékcserére alkatrésszel együtt kb korrekt ár.

Ember csak az anyag 40 ezer, TRW fékekről beszélünk

2021. jan. 14. 20:35
 6/15 mindentudó99 ***** válasza:
Keresni kell mâsik szerelőt. Nekem is a harmadik vállt be. Az első felszámolt olyat is amit ki se cserélt. A második a munkadìjnál már azt se tudta mennyit kérjen. A korona járvány elején nem volt munkája akkor vittem a kocsit. Jól levett. Na többet nem lát. Ez a harmadik bevált. Meglepően olcsó. Nem vagyok én ehez szokva. Betartja az időpontokat. Átnézi a kocsit és felhìv megmonja mennyibe fog kerülni mielőtt nekiállna
2021. jan. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ezért nem kell vinni alkatrészt. A szerelőnek megvolt, hogy ezen a munkán mennyit akar fogni. Ha ő vette volna az alkatrészt, akkor az ő nagyker kedvezményével az anyagon is fogott volna valamennyit, és kevesebb lett volna a munkadíj. Neked nem került volna többe az anyag, mert általában meg szoktak elégedni a nagyker és kisker ár közti különbséggel. Valószínű így olyan 15000 lett volna a munkadíj. De mivel a szerelők szeretik az okos és fillérszexuáló ügyfeleket, úgy volt vele, hogy nem adja neked ajándékba azt, amit az alkatrészen keresett volna. Jól tette.
2021. jan. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kereshetsz másik szerelőt, a legtöbb helyről most már elhajtják a hozott alkatrésszel érkező ügyfeleket. Összesen neked most 70 ezerbe került ez a mutatvány, ha nem te viszed, könnyen lehet, hogy ugyanennyi lett volna. Ha egy átlagos, nem berohadt fékkel van dolgunk, minden megy flottul, 1 órás munka, 10 ezerért (+anyag) nem márkaszervizben általában kicserélik.

Más munka nem volt az autódon? Például bármilyen átvizsgálás, ellenőrzés, stb. ?

2021. jan. 15. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Noigen. Jól leírták. Nem szeretik, ha te viszed oda az alkatrészeket. Főleg, ha többet, nagyobb értékben. Nyilván ha odaviszel 5 liter motorolajat, nem fognak agyonütni.


De ha viszel komplett hátsó fékkel kapcsolatos minden szart, annak nem örülnek. Pont azért, mert "elveszed" tőlük azt a pluszt, amit az alkatrészek árán keresnének. Nyilván kompenzálni fogja ezt valamilyen szinten a munkadíjnál.


Amúgy szerintem egy ilyen mutatványért amit leírtál, egyáltalán nem vészes a 30 ezer. Szerinted mennyi a reális ár egy ilyen cseréért? 10 ezer? 5 ezer?

Amikor mai világban 4 darab gumit 10 ezerért tesznek át egyik felniről a másikra, aztán 15 perc.

2021. jan. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Figyelj, most az alkatrészt én 10-10 el olcsóbban vettem meg.

Tehát a mutatvány 95 lett volna. Amikor az első fékekkel vittem, akkor 95-öt kértek el a mutatványért.Igaz akkor 17.500 volt "csak" a munkadíj, 25 ért vették a tárcsát darabját és 25 ért a betét szettet.

Én most 15 be vettem a betét szettet és a tárcsa darabját 13-ért. Tehát így is olcsóbban jöttem ki. Amit ők csinálnak, hogy berendelik a bárdinál még aznap, viszont az mindent drágábban ad. Bárhogy is nézem, jobban jártam.

2021. jan. 15. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!