Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megbízható V6-os motorral...

Megbízható V6-os motorral szerelt autó 2000-es évjárat közül?

Figyelt kérdés

Audi 2.4 V6-ot, benzin-gáz vegyes üzemben mennyire költséges fenntartani? Milyen nyűgjei lehetnek egy ilyen autónak?


És mielőtt a majom-banán esetét ecsetelnétek, szerintem semmi rossz nincs abban ha nem 50 hanem max. 30 Ft / km áron akarnék egy kényelmesebb, erősebb autóval autózni... A kérdés inkább az, az autó maga megbízható-e, vagy van-e hasonló akár csak 4 hengeres de megbízható és erős konstrukció, ami LPG-vel elketyeg, és nem korhad szét idő előtt?


2021. jan. 15. 08:33
 1/6 anonim ***** válasza:
A probléma az, hogy egy ilyen korú autó esetében már nem az üzemanyag költség jelenti a fő tételt, hanem a folyamatos javítások (motor, futómű, váltó, kipufogó rendszer, karosszéria). Nekem volt hasonló autóm, évente kb. 500.000 Ft-ot hagytam ott különböző szerelőknél. Ha együtt tudsz élne ezzel a ténnyel, akkor miért ne? Még mindig olcsóbb, mint megvenni egy 5-6 vagy akár 10 éves, hasonló kategóriás autót és elszenvedni az amortizációját.
2021. jan. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Amit sose értek, egy alsó kategóriás autóhoz képest, ami olcsó anyagokból van összerakva, egy futómű felújítás ugyanúgy esedékes, mint egy "prémium" esetében. Gondolom utóbbi azért drágább, mert kicsivel többe kerül az alkatrész hozzá, és esetleg fokkal bonyolultabb.


De, elvileg nem jobb minőségűnek, ergo tartósabbnak kéne lennie egy prémium autó alkatrészeinek? Hogy a francba van az, hogy mindig rossz valami rajtuk?


És pontosan, egy 2016-ban 10 éves autót vettünk, aminek az értéke mostanra lement - a jó állapotúaké is! - 40-60%-ot... pedig csak egy kis alsókategóriás. De rá lett költve már bőven, ahhoz képest...

2021. jan. 15. 09:28
 3/6 anonim ***** válasza:

20 év alatt a jó minőségű alkatrész is elöregszik. Utángyártott alkatrész persze többféle árkategóriában és minőségben is létezik, de egy bizonyos szint alatt hamar megbosszulja magát a spórolás.

Ráadásul az A6-os futómű kifejezetten összetett, problémás volt a maga idejében. Autópályán fantasztikus stabilitást adott, de a rossz utak gyorsan tönkre tették.

2021. jan. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2021. jan. 15. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Akkor marad a Volvo S60...?
2021. jan. 15. 11:02
 6/6 anonim ***** válasza:
A kérdést olvasva már akartam írni, hogy Audi A6 C5, de a 2.8 motorral, vagy a faceliftnél már volt a 3.0, ugyanaz a blokk. Ugyannyit fogyaszt, mint a 2.4 csak jobban megy.
2021. jan. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!