Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a gond? Az autó nem...

Mi lehet a gond? Az autó nem indul, csak kattan egyet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


3 napja tankoltam a szokásos üzemanyagot az autómba. Tankolás után probléma nélkül indult az autó.

Majd odébb álltam egy üzlet elé (max 50 méter) és ott állt kb 30 percet. Ezután indításnál visszafulladt a motor, ezután még párszor fura hangja volt indításnál de más probléma nem volt, 100 km-t minimum ment az autó mindennap. Indult hidegen melegen elsőre.

A mai napon ismét teljesen jól indult ahogy szokott mind a 4 inditásnál. Majd a következőnél ami meleg motornál történt visszafulladt, sőt be se indult szinte a motor.

Azóta csak kattan egyet az öninditó de nem teker. Aksi jó, betolás nem sikerült, bár nem sikerült túl gyors tempóra felgyorsítani. Azóta az autó tréleren lement a szerelőhöz, de csak hétfőre derül ki, hogy pontosan mi a baj. Ott egy másik aksit rákötöttünk az benne lévő aksira, de így sem tekert.


Szerintetek mi lehet a gond? Öninditó vagy valami más is lehetséges?

Az autó egy 2.0 PD motor


2021. jan. 15. 21:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A kattanás egy relé lehet. Ha nem teker, önidító tönkre ment, vagy nem kap áramot.
2021. jan. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy az amitól félek lehetséges e?

Pd elem meghalt benne és letiltja az indítást?

Vagy nem kell egyből a legroszabbra gondolni mert attól még tekerne?

2021. jan. 15. 22:00
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem azt jelezné a műszerfalon
2021. jan. 16. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!