Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valami nem stimmel a speedzone...

Valami nem stimmel a speedzone-os auchanos benzinminőség mérésnél?

Figyelt kérdés

Megnéztem a speedzone-os auchanos üzemanyag minőség-ellenőrzéses videót.

[link]

A mintaétel helyét nem ismertem fel, de mintha 2020.10 hónapban lett volna (6:55).

A 95-ös benzin bioetanol tartalma a labor szerint 4,43% (17:38).

Végignéztem az Auchan honlapján a jegyzőkönyveket az összes októberit, ill. random novemberit és decemberit. Ezekben rendre 9-10 és afeletti értékeket találtam. Ez önmagában nem lenne gond, de a videó szerint a bioetanol tartalom sokkal alacsonyabb. Az ok, hogy ez egy szponzor videó, és az ürge is elmondja, hogy a régi/oldtimer autójába milyen jó az alacsony bioetanol tartalom (98-ast tankol 5% alatti bioetanol értékkel). (Egyébként az oktánszám (ROI) 95 helyett rendre 97-98, legalábbis a jegyzőkönyv szerint.) Most akkor ez egy meghekkelt/kamu videó volt (a mérési eredményeket tekintve)?



2021. jan. 17. 01:31
 1/8 A kérdező kommentje:
*RON
2021. jan. 17. 01:49
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez valószínű Budaörs lesz. A jegyzőkönyvben szerepel az etanol, ahol ezt a 4,4% értéket írják, de alatta "Biokomponens(bioetanol-egyenértékben kifejezve) 9,7%". Pontosan mi a különbség?
2021. jan. 17. 06:46
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az volt az a videó, amit nem néztem meg... elkezdtem, de néhány perc után érdektelennek találtam, és kiléptem.

A speedzone valószínűleg a legnézettebb internetes autós portál itthon, és nem titkoltan reklámoznak is, ami részükről teljesen érthető, de mivel soha nem tankolok Auchanos benzint, az a videó számomra nem volt érdekes, pláne úgy, hogy már a bevezetőben elhangzik, hogy nézzétek meg, miért jó az auchanos benzin...

Azt sem vonom kétségbe, hogy valóban nincs azzal az üzemanyag minőséggel gond, de eléggé szerecsen mosdatásnak tűnt.


A történet ugye onnan indult, hogy a 24 órás versenyre a Speedzone csapatnak az Auchan felajánlotta, hogy a versenyre szükséges üzemanyag mennyiséget biztosítják...

Mivel a versenyt meg is nyerték, így azt feltételezem, hogy az üzemanyaggal sem volt gond, és várható volt, hogy lesz valami kompenzálás, de az a műsor nem kötött le, végig se néztem, addig meg pláne nem jutottam el, hogy ellenőrizni akarjam az ott közölt adatokat

2021. jan. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A biokomponens tartalmat kalkulálják az etanol és ETBE (etil-tercier-butil-éter) tartalom alapján, így jön ki a kb. 10%, emiatt írhatják rá, hogy E10.
2021. jan. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#4: Megnéztem a 98-as benzin értékeit is, ott is 10 körül van ez az érték (9,3), pedig ott elvileg csak 5% lehet az etanol, miközben az etanol értékre 0,8%-at írnak.

2021. jan. 17. 07:37
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

E5: Maximum 5 térfogatszázalék etanolt és 2,7 tömegszázalék oxigént tartalmazhat.

E10: Maximum 10 térfogatszázalék etanolt és 3,7 tömegszázalék oxigént tartalmazhat.


De emellett azt is teljesítenie kell a cégeknek, hogy az összes eladott üzemanyag legalább 8,2 %-a bioüzemanyag kell legyen.

95-ös benzin esetén legalább 6,1% bioetanol tartalomnak kell lennie. Ez nem csak tiszta etanollal hozható, hanem más etanol származékokkal is, pl. az ETBE 0,47-es szorzóval számít bele a bioetanol-egyenértékbe.


Tehát kétfelől vannak fogva: Egyrészt a vásárlók felé teljesíteni kell a maximális etanoltartalmat. (de ez csak az etanolra vonatkozik)

Másrészt az állam felé teljesíteni kell az előírt minimális biokomponens tartalmat (de ebbe beleszámítanak az egyéb bioetanol származékok, mint pl. az ETBE)


Remélem így már világos.

2021. jan. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"A jegyzőkönyvben szerepel az etanol, ahol ezt a 4,4% értéket írják, de alatta "Biokomponens(bioetanol-egyenértékben kifejezve) 9,7%". Pontosan mi a különbség?"


Ezen nem látok kifogásolni valót, nekem logikusnak tűnik. Nem minden biokomponens etanol, lehet más is. A biokomponens tartalom 9,7%, azaz megfelel az E10-nek, ebből etanol 4,4%.

2021. jan. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2021. jan. 17. 12:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!