Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol tároljátok az autótok...

Hol tároljátok az autótok szervízkönyvét? A kocsiban, otthon, a szerelőnél?

Figyelt kérdés

2021. jan. 17. 17:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%
A kocsiban van.
2021. jan. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A kesztyűtartóban, abban a bőr mappában, amiben a használati útmutató is van.

Bár a szervizben nem nagyon töltik ki maguktól, külön kell kérni. Ekkor nagy morogva belefirkálnak valamit, de mindig megkapom, hogy már úgy sem ez számít, hanem ami a gépben van.

Ez amúgy oké is, csak ha majd eladom az autót, egy irattal tudom bizonyítani az elvégzett szervizeket. Nem mondhatom a vevőjelöltnek, hogy kérje le a helyi márkaszervizben, ahol személyiségi jogokra hivatkozva semmit nem fognak kiadni neki a még az én tulajdonomban lévő autóról.

Ez szerintem nem olyan irat mint a forgalmi, vagy a törzskönyv. Azt evidens hogy nem a kocsiban tartjuk, se a pótkulcsot. Ha mondjuk ellopják az autót a tolvaj nem sokra megy vele és én sem ha megvan a szervizkönyv.

2021. jan. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

12es

Én az egyik autót 12 éve a Renault márkaszervízbe hordom, mert olcsó, és ott van egy szerelő, aki tökéletes állapotban tartja az autót. És ott jártam így, hogy egyáltalán nem töltötték ki a szervízkönyvet évekig, majd a múltkor kinézték a gépből, és beírták az összes alkalmat, ugyanazzal a tollal, pecséttel, írással :DD Tudod ki hinné el manapság, hogy nem hamisítva van. De kitoltam velük, az autó átvételétől kezdve a legutolsó számla és nyugta is megvan minden egyes alkatrésszel, szereléssel.

2021. jan. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

13-as, én pont ezért szólok minden alkalommal, hogy oda is legyenek szívesek beírni. De abban sincs köszönet. Eddig kettőből kétszer elrontották, így tele van áthúzásokkal, firkálásokkal. De legalább a pecsétet belenyomták.

Előző autómat én is 8 éves koráig márkaszervizbe hordtam, mindig ugyanahhoz a szerelőhöz. De sajnos ekkor munkahelyet váltott és eljött abból a szervizből. De továbbra is hozzá jártam az új munkahelyére, csak már nem pecsételtünk. (Nem ilyen autóm van, csak példaként írom: egy BMW szervizkönyvében ha Audi pecsét van, az kicsit fura...) Ha már nem garanciális az autó, akkor lényegében mindegy is. Ettől függetlenül nekem is megvan/volt az összes szerviz és alkatrésszámla, munkalap, egy mappában időrendben lefőzve. Sőt még az autó megrendelőlapja, átvételi jegyzőkönyve is ott volt, azzal indult.

A mostani autóm most fog még csak a harmadik éves szervizre menni. Még egy év garanciám van rá. Így muszáj márkaszervizbe vinnem. Sajnos mióta nincs ott a régi szerelőm (maradtam ugyanannál a márkánál), már annyira nem vagyok elégedett velük. De mindig kérem a bepecsételést. És ettől függetlenül a számlát se dobom ki. Ezt az autót nem fogom sokáig megtartani. Garanciaidő után egyből megy a piacra, de ez és ennek a miértje már egy másik történet. :)

12-es voltam.

2021. jan. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
59%

Először is.. .Szerviz. Rövid "i" az ég szerelmére. Nincs köze a vízhez.


Másodszor. Ki a tököm tart szervizkönyvet a szerelőnél? :D.

Persze majd ő tartigálja neked, meg kerülgeti. Ha elhagyja, akkor meg az ő felelőssége nem?. De...Persze :D

2021. jan. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
20 éves autóm van, magamnak javítgatom, nincs szervizkönyvem. 😂
2021. jan. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 veterán vas ***** válasza:
100%

Amikor átvettem a "0"km-es autót megkaptam az össze létező iratot, köztük a szervizkönyvet is.

Otthon beraktam egy mappába az egészet. Azóta is ott pihen, ennek több mint 14 éve

Azóta nem lett elővéve, a kutyának sem kell.

2021. jan. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!