Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Renault Megane 2 2003 1.5 dci...

Renault Megane 2 2003 1.5 dci elektronikai probléma? Az autó nem indul, legtöbb elektromos funkció nem működik

Figyelt kérdés

Üdv,

Egy hosszabb útról hozott haza az autó, leálltás után "beesett" a kuplung. Szerettem volna elindítani, hogy odébb mozgassuk. A kuplungot benyomva tarva indítottam el az autót a start gombbal, viszont a sebességváltó is fokozatban volt. Az autó egyből lefulladt, viszont az összes elektronikai eszközt/funkciót letiltotta. A vészvillógón, a kártyával való nyitás esetén központizáron (kivéve hátsó ajtó) és a kártyanyílás világításán illetve a start/stop gomb világításán kívül semmi sem működik az autón.

Kártya behelyezése után egy halk kattanás (vezető oldal bal alul) hallatszik, majd 1-2 másodperc után még egy. Az elektronikai rajzokat nézegettem, nem vettem észre "fő biztosítékot", ami ennyi mindent kezelne. Akksi jó, sarut levettem fél napig pihentettem, változás nincs.

Autószerelővel egyelőre nem beszéltem, a kormányzár blokkol, természetesen kerek kiforgatva :), megmozdítani sem tudom az autót.

Köszönöm szépen előre is a véleményeket/tanácsokat.



2021. jan. 18. 18:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ide már nem is autószerelő kell elsősorban, mondjuk az is a kuplung miatt, de az elektronikahoz autóvillamossági műszerész kell vagy mérnök esetleg. Így látatlanban nehéz és nem érdemes josolni hogy mi baja van
2021. jan. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ez valami kuplunghiba lehet, ami miatt az elektronika letilt.

Túl nagy hiba nem lehet, vagy bowden, vagy munkahenger/főhenger hiba(ha hidraulikus).

2021. jan. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!