Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Élvezhető, de használható...

Élvezhető, de használható szedán 1,5-2m forint között (Honda Legend, Lexus IS200, SAAB 9-5, Opel Omega C)?

Figyelt kérdés

Egészen mostanáig az volt a felállás, hogy volt egy hobbiautóm (BMW E36 325i kabrió), és egy napi rohangálós (VW Lupo).


Kezdünk viszont most ott tartani, hogy szükség van egy nagyobb autóra, illetve páromnak is be kellett újítani valamit, mert az új munkájához csak autóval tud eljutni kényelmesen. A BMW-t nemrég eladtam, a Lupo páromé lesz a napi ingázására, nekem pedig kellene így valami négyajtós.


Nyilván az E36-ra az évek során sokat kellett költeni, volt vele gond, szóval hozzá vagyok szokva egy igényesebb autó karbantartásához. Azt viszont szeretném az új autótól, hogy használhatóbb legyen, azaz legyen egy fix teteje, 4 ajtaja, használható csomagtere. Kitétel még, hogy ne legyen egy "szürke egér", sok ember szemében egy igazi hülyeség, be is látom, hogy kicsit sem racionális, de ez van, én autórajongóként rosszul érzem magam akkor, ha nincs valami kis plusz, amit az autó nyújtani képes. Az E36-ot imádtam a nyers vezetési élményért, és a sorhatos benzinmotor hangjáért illetve karakteréért. Csak az a fránya megbízhatóság.


Tudni kell még, hogy nem napi igáslónak venném az autót, jó időben biciklivel járom a várost (illetve dolgozni is), tehát a hidegebb hónapokban, és hosszabb utakra (nyaralás, üzleti utak - ezek elég gyakoriak) használnám az új szerzeményt.


Nagyjából 1,5-2m forint közötti összeget szeretnék most elkölteni erre.


A jelöltek:

- Opel Omega C, csakis V6 benzinmotorral. Itt ennyiből szépet tudnék venni, tudom hogy nem a legjobb hírű autó, sajnos nekem tetszik. Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

- Lexus IS200. Ez a fő jelölt. Főleg az érdekel ezzel kapcsolatban, hogy a beltér minősége mennyire gagyi, nem mindenki mond túl jókat róla ebből a szempontból.

- Saab 9-5 2.3-as motorok valamelyikével.

- Honda Legend, bár itt a kínálat igen szerény.


Ezen kívül ha van még bármilyen hasonszőrű autó amit esetleg kihagytam, azt megköszönöm! Igen, van pénzem fenntartani egy ilyen autót, a BMW véleményem szerint biztosan keményebb, de legalább ugyanakkora anyagi teher volt, mint bármi ezen a listán. Köszönöm.



2021. jan. 21. 09:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Saab felejtős
2021. jan. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%

Hogyismondjam az IS200-ra szavazék. vagy a Legendre. A Lexus közelebb áll vezetési éményben a BMW-hez ami miatt tetszetősebb lehetne számodra. A beltér gagyisága abban nyílvánul meg, hogy közel se olyan prémium, egy E46-hoz képest, kopogósabb műanyagok pl. De szerintem nem rossz beltér. És az az óracsoport..nekem nagyon tetszik.

De ha mázlid van, akkor kifoghatsz IS300-at is talán ha van eladó, amerikai piacról 2JZ szívó verziójával már tényleg játékos is.

2021. jan. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%

7 gen accord?

Ezek közül IS200, esetleg 300, ahogy írják abban 2JZ van :)

2021. jan. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

@2: Köszönöm szépen. Meg a többieknek is.

@3: 7gen Accordról nagyjából semmi infóm nincs azon kívül, hogy korához képest egészen drága, és hogy szeretik őket hajtani. A gondom vele teljesen szubjektív: nem tetszik a külseje. Ettől függetlenül utánanézek, hátha megtetszik. :)

2021. jan. 21. 09:58
 5/15 Beviz Elek ***** válasza:
100%

A Legend inkább a Lexus LS kategória. Nincs vele tapasztalatom, túl nagy a motorja és ezért sosem keltette fel az érdeklődésemet, viszont... Honda.


Az Omegát nem ismerem, kevés Opelt vezettem életemben és határozottan egyiket sem szerettem.


Saab- jól néz ki, lóg a levegőben egy kabrió lehetősége, passz.


IS200: mekkora csomagtérre gondolsz? A kocsi 4400-4500mm hosszú, viszont hosszú a motortere és emiatt kevesebb hely jutott hátra. Motortól hátra helykínálatban kb mint egy N15 Almera, nekem mindig nagyapám 1300-as Daciaja jut róla eszembe (nem tudom miért), az utastér és a csomagtartó sem túl méretes.

Ezen továbblépve fontosnak tartom megjegyezni hogy ez nem az a Lexus amit a Toyota luxuskategóriájaként említenek, az az LS, ES, ez pedig inkább átmenet valahol. A gombok egyrészt viccesen bénák kinézetre érzetre, másrészt hihetetlenül egyszerűen van megoldva és lehetetlen hogy bármi elromoljon. A műszerfal egy része egy érdekes gumiszerű anyaggal van bevonva, ez sajnos vénkorukra elkezd lejönni és csúnya. Van aki kiszedte az egészet és újrafestette, nekem nincs ilyenekre időm/energiám. A motorhang, a vezethetőség viszont mindenben kárpótol, annyira hihetetlenül jó érzés gyorsítani és végigpakolni mind a 6 sebességet hogy azt nem lehet leírni.


Említették a 7gen Accordot (2.0), ez az IS200 kategóriája. Ez sokkal finomabb szerkezet. Nagyon jó Honda váltó, csendes, kényelmes, érzésre ez sokkal több prémiumságot ad. Nekem a hullaszállító (kombi) van de az eleje ugyanaz mint a szedáné és sokkal tágasabb mint egy IS200. Az IS200 sportosabb, izgalmasabb, az Accord kényelmesebb, prémiumabb érzetű.

Írtad hogy inkább télen használnád. A Lexusunkban félbőr ülés van, télen beleülsz és nem fagyaszt le, az ülésfűtés gyorsan elkezd melegíteni. Nekem annyira nem tetszik a kinézete, de használni jó (kivéve a fém váltógombot...). A Hondában teljes bőr fotelek vannak, nagyon kényelmes és nagyon szép, de télen a seggemtől elindul a fagyás és zuzmarásodik tőle a hajam. Nagyon soká melegíti át az ülést, addig folyamatosan sugározza a hideget, majd mikor végre jön a meleg akkor hirtelen izzadni kezd tőle a derekam.


Mindkettőnek van jó és rossz oldala, mindkettőt rendszeresen használom és így sem tudnék választani, talán a fogyasztás lenne az egyetlen ami miatt a Lexust hanyagolnám. Csak aztán beleülök és nem akarok kiszálni belőle mert annyira jó érzés menni vele, de a Hondát sem adnám el mert annyira kényelmes.


Ha az élvezet fontos, akkor Lexus, de ezt a ronda Hondát is érdemes kipróbálni.


Ja, a szemed idővel hozzászokik a látványhoz :D

2021. jan. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, régen nekem sem jött be az Accord.

Aztán egyszer kipróbáltam :D

2021. jan. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
5ös ez már a leírás, whao. Szerintem menj el tesztelni autókat, ha még nem az a munkád :D
2021. jan. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

@5, nagyon bő leírás, köszönöm!

Opelek közül csak újabbakkal volt dolgom (1gen Insignia, Adam, Astra K), azok egészen tetszettek a maguk nemében, persze az Omega egy más korszak terméke. Az Opel beltereket nem szerettem a 2000-es évek elejéről (pl. Astra H az olcsó műanyagtengerével), be akarok ülni még egy Omegába, hogy az is hasonló-e.


Az Accord valahogy nekem mindig a Mazda 6-hoz hasonlóan a sportos, de amúgy hétköznapi szedán volt, ki kéne próbálnom egyet, hátha meggyőz. A Mazda 6-nak nem sikerült (2010-es 2l benzin modellt próbáltam), túl hangos volt nagy tempónál és túl rázós a magyar utakon, cserébe a kiváló fékeket leszámítva nem elég jó menettulajdonságokkal hogy ezt kompenzálja, az Accordnak még kéne adnom egy próbát :)


A Legend meg valahogy mindig nagyon tetszett. Főleg a régebbiek. Viszont annyira ritka a szép és normális árú példány belőle, hogy nem fűzök sok reményt hozzá.

2021. jan. 21. 14:12
 9/15 A kérdező kommentje:

Ja, és egyvalamit kihagytam.


Hiába volt öreg BMW-m 350e+ kilométerrel és láttam már sok mindent ennek kapcsán, még én is kicsit tartok az Alfa Romeotól.


Pedig a 166 nagyon tetszik, persze az is a Busso V6 motorral. Teljesen használhatatlan egy ilyen autó, vagy vannak megfelelő tudnivaló praktikák, amiket ha követsz, egész megbízható lehet? (Gondolok itt például az én E36-om esetében arra, hogy bizonyos megelőző szervizelésekkel elkerülhetőek voltak a jellemző komolyabb problémák, pl. gyári műanyaglapátos vízpumpa idő előtti cseréje fémlapátos utángyártottra, műanyag tetejű letörő hűtőradiátor cseréje full alu darabra, gyakori (8000km) olajcsere, vákuumcsövek cseréje, toronymerevítők beépítése -> merevségi problémák enyhítése).


Mert egyébként egy szép bőr belsős, extrás, Busso motoros példányért még én is tudok rajongani, pedig én inkább vagyok német vagy japán autós, mint olasz.

2021. jan. 21. 14:38
 10/15 D. Brasco ***** válasza:
31%
En 2 millioert vennek egy W211 E320 benzint.
2021. jan. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!