Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi történik ha túl sok "spuri"...

Mi történik ha túl sok "spuri" üzemanyag adalék kerül felhasználásra?

Figyelt kérdés

Tehát ha 2vagy 3x os mennyiséget adunk hozzá az előírtnál.

Lehet probléma abból ha rendszeresen kihagyás nélkül használja valaki?


2021. jan. 24. 20:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Sósav is leoldja a szennyeződést, csak kérdés utána hova kerül... ennyit erről, leoldani le lehet sok anyaggal, de a takarítást nem helyettesíti semmi.
2021. jan. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%
nekem van egy régi skodám, már 20 éves de még soha nem volt üzemanyag szűrő cserélve benne. Néha néha használtam ilyet, de lehet épp szerencsém volt :D Hogy hova kerül a szennyeződés? Gondolom elég a motorban... Ha nem égne el és lerakódni hidd el már rég erről beszélne minden autószerelő, hogy kerüld ezt a xart, de én még egy autószerelőt se hallottam volna, aki ellenjavallta volna, vagy ajánlják, vagy fingjuk sincs róla hogy jó-e :D
2021. ápr. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Igen, az a szennyeződés ami az égés során rakódik le az el fog égni, logikus. :D
2021. ápr. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
52%
az üzemanyag rendszerben nem sűrűn történik égés, vagy elég nagy baj lenne... szerinted az hova kerül, ami onnan "kimosódik", elpárolog talán?
2021. ápr. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Jó, alapból a motorra gondolok mindig a tisztogatásnál... nos az vagy masik helyen okoz dugulást ahogy megmozdul vagy bejut a hengerbe, hogy aztán elég vagy sem az már a lerakódástól függ. Most egyszerű példa, tankba pára lecsapódik, a párából vízkő képes lerakódni, ha az bejut, az nem fog elégni, max karistol egy jót.

De ez az egész ilyen különféle adalékokkal tisztogatás alapvetően lutri, ha valaki takarítani akar akkor szét kell szedni, kitakarítani és összerakni.

2021. ápr. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
65%
azért vannak ezek az adalékanyagok elvileg, mert a szennyeződést szétroncsolják de a hengerfalat meg a többit nem. Elvileg!. De amúgy az üa-rendszeren kívül még az injektort szokták tisztítani ezek a cuccok, vagy régi autóknál a karburátort. Szóval konkrétan magát a motort tisztító adalékanyagot nem láttam még, max olyat, hogy leereszted az olajat a motorból, öntesz bele ilyen cuccot, azzal kicsit átjáratod/átmosod, leereszted, és aztán öntöd bele az új olajat.
2021. ápr. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ez az hogy elvileg, bár erről igazából az a véleményem, hogy ha valóban olyan szuper lenne a dolog, akkor a nagyobb olajcégek már régesrég felvásárolták volna egyik másik iylen adalék gyártóját, hisz kész szent grál volna számukra egy ilyen amit alapból beletehetnek az ützemanyagukba és nem is lesz soha lerakódás.
2021. ápr. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
0%
szerinted mitől prémium a prémium üzemanyag? :D Pont azért, mert azokban ilyen adalékanyagok vannak. Habár pl a Shell kutakon nincs is adalékmentes üzemanyag, mert még a legolcsóbb fuelsave 95 meg dízelben is van valami adalékanyag ami elvileg (!) csökkenti a fogyasztást.
2021. ápr. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Igen, az elvilegen van a lényeg, de két igen jó kis gond is van vele.

Egyrészt pont emiatt van minden feltételes módban, mert máskülönben perelhetőek volnának, így viszont kivédik ezt, mert maguk is tudják, hogy ha vizsgálat lenne vesztenének.


A másik meg, hogy ha valóban annyival jobb lenne az ilyen üzemanyag az adalékok miatt a tisztítás mellett akár egy '%-al csökkentené a fogyasztást, akkor már rég csak ilyet lehetne kapni minimum egész EU-ban, hisz még a csapból is a károsanyag kibocsátás mérséklése folyik, és 1% fogyasztáscsökkenés konkrétan 1% nyereség lenne kibocsátásban is minden további nélkül.

A sima üzemanyagok meg rég be lennének tiltva, de valamiért nem így van ez sem...

2021. ápr. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Szerintem túl sokat agyaltok a témán. Én a liqui moly injektor tisztítót használtam, meg a mannol motor doctor adalékokat. Azóta telejsen jó lett az autó hangja, nem csörög meg zörög.. Az hogy hol távozik? A múltkor ilyan fekete trutymó csöpögött a kipufogó végén h csak néztem. Tehát vmennyire tisztítanak azadalékok. Nyílvám egy szerelést nem lehet megúszni ezekkel olyan mint egy gyógyszer nem oldja meg a tünetet csak az állapotot. Mondjuk egy következő olajcserét igen meg vmennyire lehet húzni a szerelést 2000km-ig..
2022. nov. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!