Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A Németországból,Ausztriából...

A Németországból,Ausztriából behozott autók tényleg sokkal könnyebben rohadnak?

Figyelt kérdés
Ezt már nagyon sok helyen olvastam, oknak pedig azt írják, hogy ott sokkal erősebben sózzák az utakat télen. Ez valóban igaz lenne? Érdekelne ha van valakinek tapsztalata ezzel. Ha ez tényleg így van akkor minek vesznek az emberek onnan, gondolom más is hallott már erről.

2021. jan. 26. 06:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Itt élek, igen, sóznak, de soha senkinek nincs gondja a rozsdával. Úgyhogy nem tudom, hogy Magyarországon miért rohad minden jobban, de itt senkit nem érint.
2021. jan. 26. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gondolom mert mire 15 éves lesz és rozsdál, már itt van nálunk :D
2021. jan. 26. 06:39
 3/11 anonim ***** válasza:
33%
Inkább abban keresendő a rozsdásodás hogy már 20-éve az autógyártó cégen nem alváz-védőznek . Már csak egy vegyivédelmet kap ami nem ér sokat .
2021. jan. 26. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ahogy te mondod: ők nem nagyon várják meg, míg elkezd rohadni, vagy ha elkezd, akkor sem csináltak meg, hanem eladják a hülye magyarnak. Habár itt a Tisza mellett ritkán fordul elő, de időnként hozzánk is betér 1-1 osztrák vagy német "most vettem kint olcsón tesa" kategória és egytől egyig mind hulladék.


Persze ez nem azt jelenti, hogy onnan csak ilyet lehet venni, de ahogy mondani szokás, olcsó húsnak híg a leve. Sokakat vonz az a piac, mert sok az olcsó autó, de megvan az oka az olcsóságnak.

2021. jan. 26. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha megveszi valaki a roncsot, akkor miért csodálkoznak, ha rossz????
2021. jan. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
nem
2021. jan. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sózni sóznak nagyon intenzíven, ezt most is láttam, túlzásba viszik. De pár tucat autót hazavittünk már Németországból, részben magamnak illetve ismerősöknek, egyáltalán nem rozsdáznak jobban vagy kevésbé.
2021. jan. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azt mondd már meg nekem, hogy ha sógoréknál meg a büdös fritzeknél a téli útsózás rohasztja az autót, akkor a mediterrán országokban a tengerparti 20 éves autók miért nem túlzottan rozsdásak, ahol a nyári szellő is sót fúj rájuk? :) Nem kell mindent bevenni.
jan. 25. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

8as

Nem fúj a szellő semmi sót, meg nem minden autó àll ott sem a tengerparton. És ez is egy eltúlzott mítosz, hogy az olasz autó sosem rozsdás.

jan. 25. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Senki nem mondta, hogy az olasz autó sosem rozsdás. Tanulj meg olvasni. Csak azt mondom, hogy az osztrák-német sem rozsdásabb, vagy legalábbis ha rozsdásabb, az nem a téli útsózás miatt van.
jan. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!