Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet motorral parkolni?

Hogyan lehet motorral parkolni?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is lenne a motorok parkolására vonatkozóan, máris kifejtem őket.


- (Budapest) Fizetős zónában, ha autó helyére állok, mert a járdán nincs elegendő hely a parkolásra, akkor fizetni kell a parkolásért? - Nézelődtem a Simple alkalmazásban, ott nem elérhető a parkolás elindítása motornál, de ettől függetlenül nem egyértelmű számomra, így inkább rákérdezek, illetve valami leírás/törvény van erről?


- Egy sétáló utcában hogyan lehet parkolni? Szoktam látni Pesten, például a Váci Utcában, hogy motorok/robogók parkolnak olyan részeken, ahova csak gyalogosok mehetnek(nének) be, ez hogy van? Be lehet hajtani a célig (nyílván lassan), vagy be lehet tolni?



2021. jan. 27. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Jelenleg amúgy ingyenes a parkolás Bp legtöbb részén kocsival is, így jelenleg motorral is ingyenes, ha autó helyére állsz.

Amúgy meg motorral/smkp-vel is ingyenesen állhatsz fel a járdára, ha hagysz legalább 1,5 méter helyet és a járda legalább felét. Nagyon ritka, hogy motorral ne lehessen így megállni. Ezt futárként mondom, naponta kb 30-szor állok meg étteremnél/vevőnél és szinte sose okoz ez gondot, max 10 méterrel odébb állok meg.


Sétáló utca más kérdés. Ott mindig van behajtani mindkét irányból tilos tábla, vagy egyéb módon jelzik, hogy gyalogos zóna. Oda motorral nem szabad behajtani. Sőt, elvileg ha tolod, az is vezetésnek számít, habár ez egy örök vita. Smkp-t tolva gyalogosnak számítasz viszont, mivel az nem gépjármű, azaz azzal be tudsz menni a Váci utcába, illetve egyéb gyalogos zónákba szabályosan, ha leállítod és tolod.

Az más kérdés, hogy engem motort tolva még sose állítottak meg, azaz ez kicsit ilyen szürke zóna, ha óvatosan csinálod akkor kétlem, hogy büntetnének érte. Viszont mindenképp szállj le róla, amikor a tábla vonalába érsz, mert kamerák alapján is büntethetnek ilyenért.

2021. jan. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Na haragudj, de VAN jogosítványod?
2021. jan. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Még az érdekelne, hogy amikor fizetős a parkolás autóval, akkor mi a helyzet motorral, ha máshova nem tudok épp megállni?


Illetve, egy kicsit off-topic kérdés:

Létezik olyan esőruházat, amit rá tudok venni az épp rajtam lévő ruhára (akár kabátra), ha esni kezd?

2021. jan. 27. 16:18
 4/7 A kérdező kommentje:
Van jogosítványom, azzal tisztában is vagyok, hogy ha 1,5 méter helyet hagyok, felállhatok járdára, de ez a kérdés inkább arra vonatkozik, hogyha épp nincs annyi hely a járdán, mert esetleg szűkebb.
2021. jan. 27. 16:19
 5/7 anonim ***** válasza:
30%

Ha fizetős lesz majd ismét, akkor motorral is ugyanúgy fizetni kell, ha ilyen helyet foglalsz el. Meg tudsz állni, hidd el. 6 év alatt egyszer sem volt olyan, hogy ne tudtam volna megállni max 50 méteren belül sehol.


Van olyan esőruha, nekem is olyan van. Ha elered az eső, csak felhúzom a protektoros ruha tetejére. Bármelyik esőruha lehet ilyen, csak 2 számmal nagyobbat kell venni.

2021. jan. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
18%
#4 Azt állítod van jogsid, tehát ismered a KRESZ-t. El is mondtad, hogy nem állhatsz fel a járdára. Akkor mi a kérdés? Mert a kérdésből az derül ki, hogy totál fogalmatlan vagy. A motor is jármű, tehát ha parkolóhelyre állsz be, akkor rá is vonatkozik a fizetőparkoló. Ha összeszámolom, akkor ennyi hibával már rég megbuktál a KRESZ vizsgán.
2021. jan. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 b1812567 ***** válasza:
76%

Az állami/önkormányzati parkolókban ingyen lehet motorkerékpárral parkolni, csak arra kell ügyelni, hogy úgy kell beállni, hogy 2 db motor elférjen 1 parkolóhelyen. Nem csak Bp-n, ez az egész országra igaz. Kivétel persze a magán parkolók, hiszen azokra nem is vonatkozhat a szabályozás.


Viszont illik inkább a járdán parkolni, ha van rá lehetőség, hiszen a KRESZ is megengedi a megfelelő feltételek betartásával. Az más kérdés, hogy van szürke zóna, amikor jó kérdés, hogy mi minősül még járdának, illetve hogy szabályos-e és milyen hosszan haladni a motorral a járdán.

Ez utóbbit jobb a józan ész és a békés egymás mellett élés szellemében kezelni, és adott esetben nem hosszan bemenni, és/vagy leállítva tolni a motort a kiszemelt helyre.


Érdekesség, hogy pl. az osztrákoknál járdán nem szabad parkolni, csak az út szélén, mégpedig a járdára merőlegesen megállva. Viszont ott is díjmentes, illetve nem vonatkozik motorra a kurzpark időtartama.

2021. jan. 27. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!