Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyári lengéscsillapítóhoz...

Gyári lengéscsillapítóhoz ültető rugó?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelen pillanatban állitható futómű van az autó alatt (TA) és nagyon pattog vele, nem élvezem vele a vezetést. Azon gondolkodtam hogy a gyári lengéscsillapítokhóz vennék ültetőrugókat akkor az milyen lenne? 60/40 esetleg 50/50-es ültetésre gondoltam (lehet a 60-al még sokat is mondtam) lényeg az lenne, hogy az autó alacsonyabban legyen, de még lehessen használni (gondolok itt a jó minőségű magyar utakra). Az autó egy 3-as golf lenne ha ez számít valamit. Haveromnak 4-es alatt van ültető rugó (40/40 ha jól tudom) és az övé teljes mértékben használható, szerintem a lengéscsillapítója gyári (sachs). Előre is köszönöm az értelmes válaszokat! Több százezret nem szeretnék erre szánni, tehát ilyen hogy airride meg csúcs minőségű állítható futómű az felejtős.

2021. jan. 28. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha pattog, akkor a gyári lengéscsillapító tönkre ment.

Ha ültető rugót teszel rá, kemény lesz a rugózás (lehet ezt érted pattogás alatt?), tehát pont ellenkezőjét éred el, mint akarsz.

2021. jan. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Lehet kicsit össze vissza írtam.

Az állitható futómű “pattog” nagyon, mert olyan kemény, és az lenne a lényeg hogy ültetni szeretném de úgy hogy ne legyen ennyire kemény. A gyári lengéscsillapítóhoz ha vennék ültetőrugót akkor az mennyire lenne kemény ebben a felállásban? Mert az lenne a cél hogy ne legyen annyira kemény

2021. jan. 28. 21:58
 3/7 anonim ***** válasza:
56%

Elsősorban a rugótól lesz kemény a rugózás, és nem a lengéscsillapítótól. Amennyivel leülteted az autód, annyival rövidül a rugóút, ezért muszáj keménynek lennie, különben folyton felütközne. Egy ilyen rugó gyári lengéscsillapítóval szerintem sokkal inkább pattogni fog, szó szerint, mivel a csillapító lágyabb rugóhoz lett tervezve.

Van amúgy különbség a különböző ültető szettek közt, de szerintem ami relatív kényelmes és sportos, az nem a TA árkategória. Nekem Bilstein volt, az 50/30-hoz képest egész kényelmes volt. Persze az is jobban rázott a legtöbb széria autónál.

Ha kényelmes autót szeretnél, akkor szerintem ne ültess ennyit! Ökölszabályként azt szokták mondani, hogy egy szolid, 2-3 cm-es ültetést még elbír a gyári csillapító.

2021. jan. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen a választ!😁 másik kérdésem az lenne (mert ezt még sajnos nem volt időm próbálgatni), hogy a gewindének van-e esetleg olyan pontja ahol keményebb, illetve lágyabb? Mert a lengéscsillapítónak az útja az mindenhogyan fix, viszont ha feljebb van tekerve akkor jobban feszül a rugó és keményebb, ha pedig lejebb akkor nem feszül annyira a rugó és valamivel puhábbnak kéne lennie nem? Iletve, ha szét van szedve az állitható (ki van szedve belőle a rugó) és lenyomom a lengéscsillapítónak a szárát akkor annak magától vissza kéne jönnie?
2021. jan. 28. 22:23
 5/7 D. Brasco ***** válasza:
100%

Ültető rugó meg gyari gátló az egyik legrosszabb kombó....attol fog még csak igazán pattogni.Az ültetó rugók minden esetben keményebbek,nagyobb rugóállandoval stb stb,aminek az az eredménye,hogy a kirugózásokat nem tudja megfogni a gyári lengéscsillapito ezért szó szerint feldobja a rugó az autot ezert a pattogas ......

A gewindenel hogy mennyire feszited elő a rugót,semmit nem befolyasol,es igen a telónak magaot vissza kell nyomodnia

2021. jan. 29. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A TA eleve a kínálat alja.

40/40 is pattogós lesz, ha olcsót veszel, pláne.

Szerintem két megoldás van. Veszel egy jobb minőségű állítható szettet. Mondjuk AP-tól felfelé (nekem ez van). Vagy veszel valami komplett fix szettet, szintén a jobbakból.

2021. jan. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 explorerd válasza:
Golf 3 csapot hátú munkás verdának van használva, és eléggé meg van durrantva, erre nem tudtok valami egyszerű keményebb rugó lokos párost ajánlani? Akár hogy mondjuk a kombi verzioé jó lenne bele mondjuk?
2022. okt. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!