Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » OFA munkáltatói szándéknyilatk...

OFA munkáltatói szándéknyilatkozat milyen kötelezetségekkel jár?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretném megcsinálni a C+E-t. Jelentkeztem az OFA-nál ingyenes oktatatásra, de kérnek Munkáltatói szándéknyilatkozatot. Az iskolánál tudnak adni a Wáberers által kiállítottat, de én odszkodom tölle. Esetleg tudja valaki, hogy ez milyen kötelezettségekkel jár? Előre is köszönöm a segítséget!

2021. jan. 29. 05:24
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

Sikeres vizsga után lehúzol náluk kb 1 évet. Ha előbb kilépsz, jó sok kötbért kell nekik kifizetned.

Lényegében adnak 1 jogosítványt, cserébe termelned kell a manit nekik 1 évig.

2021. jan. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Érdekes. Korábban azt hallottam, h nem kellett OFA-n belül így "elköteleződni" senkihez. Akkor ezek szerint ez változott.
2021. jan. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
OFA-nál nincs elköteleződés. A wabinál ha felvesznek dolgozni kezdőként, akkor kell 1 évet aláírni a betanításért. Ha egy éven belül bármikor felmondasz, akkor az 300 ezer forint. NEM időarányosan! Az a szándéknyilatkozat az nem szerződés, annyi hogy igazolni tudod hogy lenne cég ami alkalmaz, tehát nem potyára állnák a jogsid.
2021. jan. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szándéknyilatkozatot vagy szerződést töltöttél ki? Ha szerződést, akkor elolvastad a tartalmát? Én a Volánbusszal írtam alá szándéknyilatkozatot(!), ami semmi egyébről nem szól, mint hogy nekem szándékomban áll náluk dolgozni, nekik pedig szándékukban áll engem foglalkoztatni a későbbiekben. Ennyi, semmi több. Ellenben ha szerződést írtál alá, akkor ott valószínűleg volt valami hasonló megkötés, olvasd át alaposan.


Ne keverd össze viszont a Waberersszel aláírt papírodat az OFA-val kötött SZERZŐDÉSEDDEL! Ugye három szervezettel vagy jelenleg valamiféle viszonyban: az autósiskolával csak közvetetten, közvetlenül viszont az OFA-val és a Wabival. Az OFA megköveteli, hogy megszerezd az aláírt időpontig a jogosítványt, különben időarányosan visszakövetelhetik a már az általuk helyetted befizetett tanórák árát. Viszont, még egyszer mondom, alapvetően ha tényleg csak szándéknyilatkozatot írtál alá, akkor egy másodpercet sem kell ténylegesen ledolgoznod a cégnél. Ha tévedtem, akkor a beiratkozásnál nekünk elmondottak során velem együtt tévedett mind a projektvezető hölgy, mind az autósiskola vezetője, márpedig nekik illik képben lenniük a dolgokkal, szóval ezt szerintem ki is zárhatjuk.

2021. jan. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!