Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amikor 5 perce megyek kb az...

Amikor 5 perce megyek kb az autóval, és meg kell állnom, akkor induláskor meg amikor üresbe rakom néha ilyen sípoló vagy süvítő hangot hallok a motorból, valami ötlet mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés
A hangot ahoz tudnám hasonlítani talán mint amikor magasnyomású levegővel bepörgetünk egy csapágyat, aztán szépen fokozatosan elmegy a hang, mintha valami nagy fordulaton kiporogne. Ékszíjat azt kb 1 hónapja meghúztam mert csúszott, de az nem volt még nagyon vészes állapotban, és nem hinném hogy túlhúztam volna, csak gondoltam leírom hátha köze van a dologhoz.

2021. jan. 29. 08:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Ennyiből nem derül ki, hogy mi a hang okozója.

Nem tudjuk, hogy alapjáraton vagy fordulaton, nem tudjuk, hogy fékezel, kuplungolsz, gázt adsz......

Először ezeket kellene elválasztani egymástól.


Különben nem szükséges az ékszíj túlhúzása, egy bizonyos kor után megüvegesedik a felülete, és főleg párás időben érdekes hangokat képes kiadni. Ha nem keresztbordás az észíj, akkor próbáld meg a régi trükköt, szappan és kréta....... csak a kezedre vigyázz!

2021. jan. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Fékezésnél jelentkezik ma próbáltam kitapasztalni, de szerencsére az egyik ismerősöm megtudta mondani (mert ugye mint kiderült én sajnos még nem nagyon értek hozzá) a probláma forrását szóval megnyugodtam. Köszönöm azért a válaszod, probléma lenne még az ékszíjjal feltétlen kipróbálom!
2021. jan. 29. 14:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!