Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hiba ?! Gyújtógyertya, szelepf...

Hiba ?! Gyújtógyertya, szelepfedéltömités enged,olaj benne?? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyik ismerősnek van egy 99es vw polo 1.4 kis benzines kocsija.

Elkezdett úgymond rángatni, kicsit fulladozni..mint régebben nekem mikor gyujtogyertya problémám volt, ezer éves ebben,mondta a tulaj,most pedig nagyon be se indul,ha igen nehezen rangatva indul meg.. (mint anno nekem is gyertya miatt) arra gyanakszom neki,mondtam hogy megnézzük majd neki ismerőssel.

De viszont én már láttam, cseréltem is ilyesmit...de viszont a gyertyánál ott ugye tisztának kellene hogy legyen,ahonnan kivesszük őket ugye? Én úgy tudom..neki pedig elég rendesen olajos,olaj áll bent ott némelyik gyertyánál mert rossz a szelepfedél tömítése, és kicsit ereszti így az olajat,másfelé is,de oda itt nyomta.

Na most akkor ha jól írtam es ott nem kellene h ez legyen (olaj) hanem tisztának, akkor igazából ne is az új gyertyákkal kellene kezdeni hanem azt megcsinálni, mert ugyan úgy rossz lesz egybol az új is? Valaki tudna bármit írni erre?

Egyébként bocsánat ha rosszul írtam, nő vagyok, de viszont kocsimba is szervizt is én szoktam, érdekel ez a téma.. de viszont nyilvan nincs olyan tudásom, ezért is kérdezem.

Okok,oka, bárki bármit erre?

Köszönöm szépen a segítőkész válaszokat



2021. jan. 29. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a szelepfedel tomites enged, azt ki kell cserelni, kivenni az olajos gyertyat, kitorolni a gyertya lyukat, aztan uj gyertya vagy konyhai gazon kiegetni az olajosat szarazra.
2021. jan. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ! :)

Akkor ez kicsit nagyobb munka lesz,mint a sima gyertya csere.

Köszi!

2021. jan. 29. 21:12
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem nagy valami, a szelepfedel tomites felul van, par csavar fogja a fedelet. Leveszed a rosszat, felrakod az ujat, erzessel meghuzod a csavarokat es kesz.
2021. jan. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

A gyertyákkal mit javasolsz? Meleg motornál hallottam jobban kijon, de itt ez felejtős mert szerintem holnap be se indul már.

Valami javaslatot tudsz adni hozzá? És mire figyeljek?

Köszönöm!

2021. jan. 29. 21:22
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként ha olajos a gyertya, ott olajos akkor fixen rossz is tutira igaz?
2021. jan. 29. 21:38
 6/6 A kérdező kommentje:
Illetve még annyi a tömítésnél elég olajjal bekenni, vagy kell ilyen paszta?
2021. jan. 29. 22:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!