Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a General Motors (GM) bejelentette, hogy 2035-re teljesen átáll az elektromos autók gyártására, és csak megújuló energiát használ minden létesítményében, 2040-re pedig minden tevékenysége karbonsemleges lesz?

Figyelt kérdés
Én üdvözlöm ezen döntést. Nagy GM-fan vagyok, az utóbbi autóim mind GM által gyártott autók voltak, egytől egyig az USA-ból hozattam be őket. Szóval mindent imádok, ami GM, és ezáltal nyilván támogatom is a döntésüket ilyen-olyan dolgokban.

2021. jan. 30. 22:45
 1/10 anonim ***** válasza:

Opeled volt?


Ja a kérdésre: asztaaaaa

2021. jan. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem Opel. Nem igazán járkál Opel kint az USA-ban, illetve van Opel-alapokkal rendelkező autó, Buick a neve (ami szintén a GM tulajdona).
2021. jan. 30. 23:08
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Opelt sajnos eladták. Azért volt egy szép roadster az opelnél amit szerintem a gm-nek köszönhetnek.
2021. jan. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Volt az Opel Speedster, amit a Lotus gyártott. Egyszer láttam olyat élőben, vagány kis sportkocsi volt. Tavaly volt egyébként 20 éves. Illetve az Opel GT, ami több mint 50 évvel ezelőtt született meg. Pontosan nem tudom, meddig gyártották, 2007-ben még igen. Akkörül szűnt meg.
2021. jan. 30. 23:21
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy kollégámnak volt pontiac solstice, ő mesélte ezt a gt-t, azt akart volna venni, de többet kellett volna várni.
2021. jan. 30. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az Opel GT-t Európában értékesítették, ezért a GM elkészítette a Pontiac Solstice-t az amerikai piacra. Tulajdonképpen az Opel GT amerikai testvérmodellje. Nagyon pöpec járgány az is.
2021. jan. 30. 23:43
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a jó ezekben a 10+ éves ígérgetésekben, hogy az a felső vezetés, ami beígéri ezeket, addigra már régen nyugdíjas lesz, vagy a föld alatt fog feküdni. Soha, semmilyen ennyire kényelmesen hosszú távú hitegetést nem szabad komolyan venni, nem csak az autóiparban.

A 2040-re teljes karbansemleges működést pedig egyszerűen röhejesnek tartom. Konkrétan nem tudok elképzelni olyan vállalatot, ami ezt be tudná vállalni, pláne nem egy lényegében nehéziparit. Esetleg egy sarki fagyis tudna elméleti szinten karbonsemleges lenni, na de egy AUTÓGYÁR? Hogy?

2021. jan. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 D. Brasco ***** válasza:
100%
Azt nem igérték,hogy 2045-re meg nyersanyag es energia felhasznalas nelkul fognak autot előallitani?!
2021. jan. 31. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez azt jelenti hogy 14 ev mulva csak elektromos autojuk lesz, most meg jelenleg alig van nehany. 14 ev nem sok ido. Szerintem ebbol nem lesz semmi 2035re.

A GM gyart sok pickupot de egyenlore egy sincs az utakon ami elektromos lenne. Ha en pickupot szeretnek akkor mi lesz? milyen aron lesz es ki tudja megvenni? GMC hummer ev ha lesz akkor 80.000 dollaros kezdoaron. Jelenleg egy olcsobb pickup kb 30.000 dollarba kerul.


Hatotav egy nagy kerdes hogy melyik autojuk mennyit megy egy toltessel. Az amerikai infrastruktura sem megfelelo elektromos autozasra. Nincs eleg tolto, a toltes is lassu.

Hogy autozol pl NJbol FLba ha 300 merfoldenkent meg kell allni tolteni es a toltes legalabb fel ora, elore meg kell tervezni hogy hol toltesz mert nem minden tolto villamtolto, nem minden tolto jo a te autodhoz mert a teslanak kulon toltoi vannak peldaul.


Most jelenleg anyagilag jobban megeri egy benzines auto. En amerikaban 100 dollart koltok havonta uzemanyagra. Ha elektromos autom lenne akkor azt tobbe kerul megvasarolni es a biztositas is tobb lesz ra. Hasznalt elektromos auto nem nagyon van, tehat nem tudok venni ertelmes hatotavval egy 15 eves elektromos autot aminek jo is meg az akumlatorja. Benzinesbol viszont lehet venni hasznlahato autot par ezer dollarbol.

A biztositasi toblet elviszi azt amit megsporolnek az uzemanyagon.

Tegyuk fel hogy 20 dollarbol megvan a havi toltes, akkor 80at sporolok de nekem jelenleg a biztositasom havi 40 dollar, uj autora 100 dollar lenne, uj elektromos autora meg ennel is tobb, lehet 150 is vagy tobb.

Ha meg felnyomjak a benzin arat akkor minden dragabb lesz mert elektromos jarmubol jelenleg nincs se kamion, se picuk, se kisbusz vagy dobozos auto, csak nehany szemelyauto. Kamionnal viszik neked oda az arut a boltba, ha az tobb penzert szallit akkor te tobbet fizetsz az elemiszerert.

Kamionba mekkora akkumlator kellene es hol toltenenek, mennyi ideig?


Bidennek nem rosz az elkepzelese mert jo greennek lenni de messze van a valosagtol es nincs is az elektromos auto mindenki szamara elerheto aron, valasztek meg nagyon keves van.


Nezd meg ezt ha ertesz angolul: https://www.youtube.com/watch?v=mvw5Ks2iXSw

2021. jan. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy a GM vezetősége egytől egyik idióta.
2021. júl. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!