Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb terepre is és aszfaltra? Suzuki Jimny 1.3 benzin vagy Land Rover Freelander 1.8 benzin? Esetleg tudnátok mondani még ebben az árkategóriában, még ilyen jármüveket(kb. 3000-3500 euroig)?

Figyelt kérdés
A válaszokat mindenkinek elöre is köszönöm!

2021. jan. 30. 23:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Én jimmyt vennék, de felhasználástól függ:D Téged nem véletlen Robinak hívnak?
2021. jan. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Freelanderunk barhol elment, majd 40 centis dagonyaban is, 60%os emelkedon, bar az 2.5 v6 benzines volt, aszfalton is szerettuk, nem egy halk joszag, de szepen lehetett vele előzni, haladni, parkolni is kenyelmes volt vele. Egyedul a bőr ulessel nem voltam kibekulve, azt leszamitva kenyelmes, tágas belter.

Jimny annyibol lehet jobb, hogy valamivel kisebb, konnyebb a kasztni, es nem eszik annyit, alkatresz olcsobb, de annyival torekenyebb is, en kis autokban nem erzem azt a biztonsagot.

2021. jan. 31. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lada Niva (4*4 újonnan). Újonnan kb. 10 000 euró. Használtam jóval olcsóbb. Van benne felező, ami sok terepjáróban nincs.

Másik alternatíva Dacia Duster. Olcsó, szintén elmegy mindenütt, bár ebben tényleg nincs felező.

2021. jan. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Niva egy rakás szar, főleg ezek az újak.

A Jimny igazi terepjárónak volt kitalálva, terepre ezt ajánlanám, már csak azért is, mert terepjárók közül a legkönnyebben fenntartható.

A Freelander igazából egy SUV, nem rendes terepjáró, de mivel az a neve, hogy Land Rover, nem akad el azért 2 centi sárban, sőt. De a kemény offroadot nem bírja, nem arra volt kitalálva.

2021. jan. 31. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bár aszfalton is használva a Freelander a legjobb, a Jimny nem túl jó aszfalton, gyenge, borulékony, a Niváról ne is beszéljünk.
2021. jan. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pickupok nem jönnek szóba? Ideálisak a feladatra...
2021. jan. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6 Pick-upot nem nagyon szeretnék, kívülről zezszik, de belülről rettentően kicsik. Tudom a Jimny se egy túl nagy belterű de mégis kényelmesebben elfértem benne, mint a

pick-upba.


Nem akarom durva terepen használni, csak hétvégente egyet tekeregni az erdő között (erdei utakon) és aszfalton is napi szinten használnám. Meg közbe évente 2-3 szor elmennék vele Magyarországra(mivel Erdélyben élek) pontosabban Budapest-Győr környékére. (Ide azért nem a legalkalmasabb a Jimny)

Lehet, hogy maradok a Freelandernél, egy kicsivel ólcsóbbak is a Jimnynél. És amit kinéztem Freelandert, sokkal jobban néz ki belülről, mint a Jimny.

2021. jan. 31. 10:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Óó hát akkor nem is szabad ilyen Jimny kategóriát nézni, azzal Győrig elmenni ember- és gépkínzás. A Freelander tökéletes a feladatra, az bírja a tartós 120at is, elég kényelmes autó. Csak annyira nem megbízható, de itt Romániában van dögivel hozzá alkatrész, sok Freelandert behordtak Angliából. Egyébként tudom, hogy nálunk a Dustert lenézik, mert Dacia, de terepen qrva jó, igaz, autópályára nem annyira jó, de az 1.5 DCI-vel eldöcög 120al bármeddig. De a Dusterek drágák, nem elég a pénz.
2021. jan. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor egyértelműen Freelander.

Sokkal kényelmesebb, bírja a nagy tempót és a lightosabb terepen boldogul az is.

A duster is jó, bár kevésbé kényelmes, cserébe fiatalabbat tudsz belőle venni.

A jimny, niva igazi terepjárók merevtengellyel, felezővel, difizárral, ezekkel szenvedés a sok autópálya.

2021. jan. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!