Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzines 1300ccm es 4 hengeres...

Benzines 1300ccm es 4 hengeres szívómotornál (mazda demio) mi okozhatja a nagy kartergáz nyomást, ha a fogyasztása nem tér el a gyáritól, és az olajat sem eszi?

Figyelt kérdés

Ha az olajkupakot leveszem szinte köpködi ki az olajat, (10W 40) és ha odateszem a kezem majdnem ugyanolyan gáznyomás jön kifelé, mint a kipufogón.


Indul, gyorsul, alapjárat szép egyenletes fogyasztása 6 - 6,5 (visszatankolással néztem meg).


Nem értem mi okozhatja, hiányzik valami belőle, vagy rossz helyre raktak egy csövet vissza?


Elvileg 210.000 km van benne 2001 es.



#Mazda #kartergáz #Demio #normál fogyasztás #jól gyorsul #egyenletes alapjárat
2021. febr. 2. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kopott a motor és a dugattyúpalást mellett lemegy a kipufogógáz a karterba, a hengerek alá.
2021. febr. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A fogyasztásom, hogy hogy nem növekszik?


Meddig bírja ez így szerinted, vagy mi lesz a vége?

Gyűrűzni kéne, vagy még ráérek vele?

2021. febr. 2. 18:40
 3/11 anonim ***** válasza:
Szelepszárszimering is lehet.
2021. febr. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Szelepszárszimering is lehet."


Annak van valami gyanús hangja?


(csakmert semmi különöset nem hallok, nem kattog élesen vagy ilyesmi, még hidegen se).


Érdemes lenne szétszedni, vagy amíg nincs más tünet addig hagyjam?

2021. febr. 2. 18:49
 5/11 anonim ***** válasza:
Nincs hangja. Ha a hengerfal/gyűrűk kopnak meg akkor nem csak a kipufogógáz megy lefelé, hanem némi olajnak is fel kellene jutnia szerintem, ott hamarabb kellene jelentkeznie olajfolyásnak és teljesítményvesztésnek.
2021. febr. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
*olajfogyásnak
2021. febr. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 D. Brasco ***** válasza:
Ezt megbontas nelkul senki nem lesz aki pontosan megmondja.Mondjuk amog komolyabb tunetek nincsenek,nem kezdenek neki....tekintve,hogy csak egy hengerfej rendbe tétel majdnem hogy gazdasagi totalkár lenne egy ilyen autonal...hat még ha gyűrűzni is kell......
2021. febr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

80 ezerért vettem még ősszel :D


A gazdája azért adta el, mert a felesége nem vette észre, hogy az egyik hűtőcső elengedte magát és elment a hűtővíz a kocsiból aztán úgy járt vele egy hétig melóba amíg egyszercsak meg nem állt a kocsi.


Azóta kijártam vele egy tank benzint még vásárlás előtt amíg volt rajta műszaki, mert az újabb műszakihoz kell még egy szélvédőjavítás, meg egy tengely gumiharang csere rajta.


Szóval ha úgyveszem, már az átiratása is gazdasági totálkár volt :D

2021. febr. 2. 19:22
 9/11 A kérdező kommentje:
Még azt hozzátenném, hogy úgy adta el a tulajdonos, hogy a hűtőrendszert rendberakták rajta, és a vízpumpa is új benne meg a szíj is.
2021. febr. 2. 19:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, hogy megfőzték a motort korábban. Csoda hogy még működik :)
2021. febr. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!