Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pontosan mire van szükségem...

Pontosan mire van szükségem egy alapos, többlépcsős polirozáshoz? Elsősorban milyen gépet ajánlotok, milyen fejet, és pasztát. Valamint pontos menete érdekelne. Max 170e Ft-ig.

Figyelt kérdés
2021. febr. 2. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Amit ajánlok:


Ha ennyire fogalmad nincs róla mint ahogy a kérdésedből lejön, eszedbe ne jusson nekiállni otthon :)

Nagyobb kárt fogsz csinálni, mint hasznot. Ez nem egy olyan dolog, hogy fejből, magadtól megcsinálod, meg kikísérletezed. Utána meg majd viheted szintén 50-100 ezerért hogy kijavítsák, amit elcsesztél.


Hidd el. Láttam én már olyan autót, amit "szakértő" polírozott...


Ha meg akarod tanulni, kérj segítséget. Csináld először úgy, hogy állnak melletted. Olyan aki ért hozzá. Aki megmutatja hogy kell. Mire kell figyelni. Milyen sebességgel, milyen irányba, mennyi paszta, milyen szögben, satöbbi satöbbi.


Szóval ne... Tényleg ne... Ilyenből keletkeznek az agyonvissza karistolt, meg ködösre / homályosra polírozott autók.

Ez nem egy olyan dolog, hogy megnézek youtube-on egy 5 perces videót, és akkor én tudok polírozni.

2021. febr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Aha... Szóval azt akarod mondnai, hogy egy polírozás olyan nehéz feladatot jelent, amint nem tudsz megcsinálni..



A kérdés arra vonatkozik, hogy valaki írja le a menetét 🤗

Akkor szoktak ezen válaszok érkezni, mint a tied, aki még annyira sincs tisztába ezzel, mint jómagam.


Ha valaki durvával nekiesik, akkor tényleg elképzelhető, de egyébként egy többlépcsős polirozást bárki eltud végezni megfelelő szerszámmal.

Esetlegesen a nem megfelelő tisztítás okozhat karcosságot, de egyébként kötve hiszem,hogy ekkora bonyodalom..

2021. febr. 3. 09:10
 3/11 anonim ***** válasza:

Hát sajnos tévedsz :D.


Édesapám autókozmetika tulajdonos (volt), jelenleg autókozmetika van a tág családban, és políroztam valamint kerámiáztam is a saját autóm. Profi cuccokkal, pasztával, géppel, koronggal, stb.


Előtte egy órán át magyarázták, hogy mit hogyan kell csinálni, hogy kell egyáltalán fogni és tartani egy polírgépet normálisan.

Magamtól fogalmam nem volt, hogy milyen polírpasztát kellene rákenni és milyen durvaságú korongot kellene felrakni a polírgépre. Azt tudták ők, akik ezzel foglalkoznak ÉVEK óta, és mondták.


Aztán szemem láttára megcsináltak egy fél motorháztetőt, miközben végig magyaráztak. Utána én csináltam a másik felét, miközben ott álltak mellettem KETTEN. És kommentálták.


Na. Ezután mertem azt mondani, hogy oké, essünk neki az egész autónak.


Tudom, nem hiszed el amit leírtam. Meg azt se, hogy el lehet kúrni. MErthát könnyűnek tűnik. Nem az. És ha szerinted értesz hozzá, elárulom, nem. Polírozni majd nem gyakori kérdések alapján kell nekiállni.


Nem állítom, hogy rakétatudomány. De azért ne gondold, hogy te mint full laikus aki még életében nem fogott polírgépet, kicsit megpolírozgatsz minden elemet pikk pakk körbe, aztán az olyan lesz, hogy csak na :D.


Ismétlem. Láttam én már nem egy ilyen autót, aminél ugyan ez volt a sztori... Hogy "namajd én tudok polírozni". Meg olyat is láttam, ami kozmetikában lett polírozva "szakértő" által, utána vitték a következő kozmetikába javítani, annyira szar lett.


Könyörgök, higgy nekem. ez nem véletlenül egy szakma... Inkább feleannyiért amennyit rászánnál, bízd egy olyanra, aki ért hozzá. És ha vigyázol a kocsira, 3 évig nem kell polírozni.


Eleve, otthon megfelelő eszközök hiányában kötve hiszem, hogy te egyáltalán elő tudsz készíteni egy autót polírozásra. Az olyan szintű alapos előmosást igényel, amit nem autókozmetikai kereteken belül nem tudsz megcsinálni. Oda nem elég az, hogy kicsit leslagozod a kertben, vagy hogy beállsz a benzinkúti önkiszolgálóba...

2021. febr. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Na szóval... Nem véletlenül kérdeztem.


Másod állásban egy autokozmetikát fogok üzemeltetni tavasztól.

Így gondolom világos, hogy az eszközeim rendelkezésre állnak ahhoz, hogy egy olyan helyen dolgozzak, ami védett és pormentes, olyan eszközökkel, amikkel az autót teljesen meg lehet pucolni..


Nekem azzal van gondom, hogy pontosan nem ismerem a polírozás eszközeit. Így egy alacsonyabb költséggel szállnék be a polírozásba, amit saját magam fejlesztenék az autoimon. 170 ezer Ft értékben keresek gépet. Ezért kértem a segítséget.

Igazából persze, több napi önokítas után oda juthatok, mintha valaki elmondja

2021. febr. 3. 15:45
 5/11 anonim ***** válasza:

Akkor viszont szerintem ne itt várj választ :D.

Vannak tanfolyamok, amik megtanítanak erre. Nem csak a polírozásra magára. És oklevelet vagy valami certifikációt is adnak.


Minden autót máshogy kell polírozni. Állapottól függ. Van csomó féle korong, paszta, polírgép. Ezekről napokat mesélnek.

Ezeket sajnos nem fogod megtudni egy GYK válaszból.

2021. febr. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hát jó. Akkor folytatom:

Igazából erre nincs okj.


Fényező van OKJ, polírozás nincs.

Mert ez nem külön szakma, külön képzettséget nem igényel. Igen, utána kell járni ilyennek egy vállalkozásnál.


Nem véletlenül kötöttem ki itt, mert azt mondta egyik ismerősöm, hogy tök felesleges ezért egy teljesen más szakmát megtanulni, mert ez olyan dolog, hogy ott sem ezt rágják a szádba.. mert nem erről szól..


De majd tájékoztatlak hogy milyen lesz az első szezonom. És meglátjuk kinek lesz igaza. Attól hogy a családod ezt csinálja, attól nem külön szakma, ami képesítést igényel... De ezt már mondtam..

2021. febr. 3. 18:10
 7/11 A kérdező kommentje:
De azt áruld el, ha ennyire tisztában vagy a dolgokkal,szakmai szinten is tudnál kioktatni?
2021. febr. 3. 18:11
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem, mert olyan mélyen nem értek hozzá. Nem ezzel foglalkozom.

Rokon foglalkozik ezzel, aki adott lehetőséget, hogy megcsináljam a saját autómat (az ő segítségével)


De nem értek a pasztákhoz, korongokhoz, polírgépekhez.

De ha kinyitom náluk a szekrényt, van 6 különböző polírgépük, 15 különböző pasztájuk, meg 15 különöző méretű / durvaságú polírkorongjuk. Hogy egy adott féynezésre melyik kombináció a legjobb első, utána egy másik kombináció második esetleg harmadik lépcsőben, azt ők tudják, én nem tudom.

Ő mondta, mit mikor mennyit tegyek rá melyik lépcsőben, és melyik gépet milyen fokozaton, milyen sebességen használjam. Én meg csináltam úgy, ahogy mondta.


Nem OKJ-s képzés van ezekre. Csak tanfolyam. Lehet nem konkrétan polírozás néven fut. De akiket említettem rokon, neki van certifikációja, hogy az XY tanfolyamot elvégezte X nap alatt. (Aminek elmondása alapján a polírozás is része volt)

2021. febr. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Aztán amikor az első polírozásnál lesz olyan hely, ahol eltűnt a lakk, a festék és előbújt az alapozó, netán a glett is, csodálkozol, pedig csak rossz tartás és nem megfelelő erő kell hozzá.
2021. febr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Azóta megcsináltam 7 autót.

Persze grátisz, tulajok is tudták hogy most kezdtem.

Köszöni szépen az összes autó jól van.

2021. febr. 25. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!