Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent az autókban a...

Mit jelent az autókban a napellenzőn az a papír?

Figyelt kérdés
Nem tudom jobban elmondani,de talán az lehet a légzsák?Meg amúgy is miért kell a kormányba beleírni, hogy airbag?Miért nem elég csak tudni, hogy van benne és kész,miért kell így feltüntetni?

2021. febr. 3. 19:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom arra a mtricára gondolsz, amit a napellenzőre ragasztanak. Azt azért szokták, hogy a hülye ne úgy tegye be a babát az anyósülésre, hogy ha nyílna a légzsák akkor kilőjje mint egy katapult.
2021. febr. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok országban előírás, hogy fel kell tüntetni.

Mint ahogy az amerikai autókban volt (vagy még mindig?, nem tudom), a külső visszapillantóba bele volt gravírozva, hogy "Objects in mirror are closer than they appear", vagyis a tükörben látható tárgy közelebb van, mint ahogy tűnik (szabad fordítás). Tudom, USA, macska mikróban, stb. ...

2021. febr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Németeknél például egyes autókban a sebességkorlátot is fel kell tüntetni egy matricán, legalábbis sok ilyet láttam már.
2021. febr. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 máig is úgy van, de nem feltétlenül a hülye amerikaiak miatt, hanem mert a jobb oldali tükörnek nagyobb a látótere, mint a baloldalinak vagy a visszapillantónak, és ebből fakadóan tényleg kisebbnek és távolabbinak látszik abban a tükörben minden, mint a másik kettőben.
2021. febr. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
2000 előtt egyáltalán nem volt még általános, hogy van légzsák. Akkor honnan lehetne tudni, hogy abban most van e vagy sincs, ha nem lenne ráírva? Elképesztő, hogy valakit komolyan az zavar, hogy a kormányra rá van írva, hogy airbag!
2021. febr. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Plusz arról nem is beszélve, hogy még ma is vannak olyan agyhalottak akik azt sem tudják hogy van-e, vagy egyáltalán hogy mi az a légzsák.
2021. febr. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
s ez a matricát le lehet valahogy szedni?Vagy akkor mi lesz?Elveszti a garanciát az autó?
2021. febr. 4. 19:17
 8/9 A kérdező kommentje:
Meg én azt vettem észre,hogy amelyik kormányra rá van írva az airbag,azon a vezetőnél nincs a napellenzőn matrica,de amelyikbe nincs beleírva,azon van
2021. febr. 4. 19:18
 9/9 anonim ***** válasza:
Elárulod miért ilyen hatalmas probléma ez?
2021. febr. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!