Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olaj cserekor megváltozott a...

Olaj cserekor megváltozott a hangja. Normális jelenség? Vagy majd változni fog idővel?

Figyelt kérdés

Van egy AM6-os blokkal szerelt motorom. Ma leengedtem és raktam bele új olajat. Azóta gázadásnál hangosabb a motor, meg lényegesen több üzenanyagot eszik. Mitől lehet ez?


Mielőtt valaki írná, nem benzinbe való 2t olajra gondolok, hanem rendes blokkba való motorolajat cseréltem le.



2021. febr. 3. 23:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát ha nem nyúltál semmi máshoz akkor csak arra tudok gondolni hogy pl nem belevaló olaj került bele. Túl híg vagy túl sűrű.
2021. febr. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
15W-20w Mannol motorkerékpárolaj szintetikus.
2021. febr. 3. 23:49
 3/12 anonim ***** válasza:
93%
Azt aztán nem tudod megállapítani és megmérni hogy fél nap alatt többet eszik.
2021. febr. 4. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A váltóolajat tudtad max lecserélni... Attól tuti nem eszik többet.. Halkabb lehet a váltó, ha hangos lett akkor nagy a baj
2021. febr. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Esetleg még arra tudok gondolni hogy csúszik a kuplung.
2021. febr. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nos. Félig volt a tank kb 12 liter volt bent 100-as benzin. Kb 6 km tettem meg. Oda vissza 12 km kb lehetett. Megnéztem a tankot, jó ha van benne 5 liter.


Ez az olajcsere után.


Amikor nem cseréltem olajat, akkor nem evett meg ennyi benzint.


A váltója nem recseg, puhább lett amióta új olajat tettem bele. A hangja olyan mint a doxának. Mély, de hangos. Kipuffogó nem lyukas.


Lehet hogy ez az új olajtól van? És idővel változni fog majd?

2021. febr. 4. 12:01
 7/12 A kérdező kommentje:

Amikor mentem vele, jól átmelegedett akkor kattogást, fura hangokat hallottam. Ha beindítom akkor nem hallom. Bemelegszik hallani.



Illetve lényegesen lassabban megy, nem rángat stb. Még a kerékre gondoltam hogy kevés bent a levegő nyomás. Köszönöm a válaszokat.

2021. febr. 4. 12:05
 8/12 A kérdező kommentje:
Ezt az olajat vettem bele: [link]
2021. febr. 4. 12:07
 9/12 A kérdező kommentje:
Amugy pöcc röff elindul.
2021. febr. 4. 12:08
 10/12 anonim ***** válasza:
91%
Úgy látom, ez egy 2T motor, tehát a motorban tényleg nem cseréltél olajat. Viszont ez az olaj nem bele való, mert 10W40 nedves kuplunghoz való olajat írnak elő bele. Illetve néhány helyen találni olyat, hogy 75W90-es hajtóműolajat ír elő bele a gyártó. Jó lenne tudni, hogy a te motorodnak mi a gyári előírása.
2021. febr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!