Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Két fajta olaj összekeverhető?

Két fajta olaj összekeverhető?

Figyelt kérdés

Motorom különolajzójába eddig Motul olaj volt. Maradt is a tartájba egy kevés, viszont most vettem egy Castrol power1 olajat. Nyugodtan összekeverhetem?

Illetve ha a benzinhez öntök egy 20-30ml olajat a különolajzás mellé, lehet belőle bármi probléma?

Őszintén kicsi aggaszt a különolajzás, mert egyszer láttam hogy levegős volt a cső ami a karbira ment.



2021. febr. 4. 09:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

hát ez az, ha elfogy a külső olaj, akkor a motor elég hamar letérdel..


Nekem volt egy különolajozásúm, inkább a tankba öntöttem a megfelelő keveréket(1:25) kicsit füstölt, de nem sült be.


A benzinben lévő olaj a munkaütemben elég, ezért füstölhet..de ezt nem lehet hasraütéssel meghatározni, még akkor sem ha működik a különolajozás...


Általában elegendő az (1:40) olaj/benzin arány.

2021. febr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
amúgy nyugodtan összekeverheted.
2021. febr. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
99% hogy nem elsz semmi gond a maradék egy 1% hogy az oaljban lévő adalékok " összekapnak ", de szerintem ez csak elméletben létezik szinte.
2021. febr. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!