Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A B kategóriás jogsi vezetés...

A B kategóriás jogsi vezetés részét lehet egyszerre ketten csinálni, vagy minden esetben csak az oktató és a tanuló van a kocsiban amikor az vezetni tanul?

Figyelt kérdés
Arra gondolok pl, hogy az egyik elvezet egy pontig,a másik meg visszafelé. Van erre lehetőség, hogy barátommal együtt tegyük le a jogsit?

2021. febr. 7. 09:10
 1/9 anonim válasza:
86%
Nekem mikor vezettem anno gyakran volt ilyen, akkor is ha nem szerettem volna, merthogy más tanulókkal osztotta meg az órámat az oktató. Így egy alkalommal kB 20-25 percet vezettünk. Mindegy, meglett a jogsi. De ha ő negtehette, akkor ha kifogsz egy olyan oktatót, (ami kétséges) biztos megoldható lenne ez is.
2021. febr. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos meg lehet beszélni, csak mire jó ez?

Ennyire nincs dolgod, hogy inkább végignézed, ahogy a haverod tanul?

2021. febr. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Azt sokan szokták, hogy tanuló1 órája végén még elvezet tanuló2-höz, az átveszi a kormányt és hazafuvarozza tanuló1-et. De hogy amit te írsz, azt nem tudom, mire jó.
2021. febr. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is szinte mindig így vezettem, hogy ketten voltak tanulók és válogtattuk egymást.
2021. febr. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el, az oktatónak menedzselnie kell, hogy kit hol rak ki, azért alapból esélyes hogy lesz utas.
2021. febr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Oktató terheltség függő, én a felét egyedül vezettem, a másik felét valakivel. Lehet kérni, de általában az oktató a saját menetrendje szerint osztja be az idejét, ki hogyan ér rá. Sok a tanuló és kevés az oktató rájuk. Nem véletlenül dobálják ki a tanulókat vizsgára 15-20 óra vezetéssel.
2021. febr. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, mi értelme van annak, hogy megosztottak az órák. Eleve sokkal tovább fog tartani az egész folyamat, másrészt fontos, hogy egy-egy alkalommal legalább 45-50 percet vezessen az ember, és nem csak azért, hogy a vizsga miatt legyen gyakorlata a tanulónak végigvezetni 50 percet. Kevés egy alkalommal a 20-25 perc.
2021. febr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vannak ellenőrök, akik az oktatókat ellenőrzik, szóval nem hiszem, hogy manapság bárki bevállalna emiatt egy bírságot.
2021. febr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Hovarju ***** válasza:

Amikor én tanultam volt az oktatónak egy diákja, akivel rendszeresen egymás után mentünk vezetni. (külön-külön) Általában egymást váltottuk.


A vizsga közeledtével mi kértük meg az oktatót arra, hogy vezethessünk úgy, hogy egyszerre vagyunk az autóban. Ekkor az első 50 percet egyikünk vezetett, a második 50 percet, meg a másikunk. És természetesen 1-1 órát fizettünk csak.


Ezekből az utakból sokat tanultam. Hátul ülve volt alkalmam végig gondolni, hogy hogyan csinálnám én az adott feladatot. Az oktatóval megbeszéltük a felmerült kérdéseket. Ráadásul jó volt látni, hogy más hogyan tanul.

A bírságtól sem kellett tartani, hisz mindketten ugyan annak az oktatónak a diákjai voltunk.

Még arra is jók voltak ezek az alkalmak,hogy a vizsgán már nem volt zavaró, hogy egy harmadik személy is van az autóban.

2021. febr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!