Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan működik a Plug in...

Hogyan működik a Plug in Toyota Prius?

Figyelt kérdés

Pl. ez:

[link]


Úgy működik, hogy folyamatosan használja a két motort vagy lehet váltogatni, hogy én most a benzinest vagy a villanymotort akarom éppen használni?

A hatótávja nem rossz, mert kisvárosi használatra kellene. Napi max 5-10 km-t tennénk meg vele.

Olyat hallottam egy videóban, hogy ha odanyomom rendesen, akkor bekapcsol a benzin motor, meg akkor is, ha dombra megyek fel.


Szóval na.

Nem akarok benzint tankolni bele, csak tölteni akarom.

Vagy akkor inkább egy nissan leaf?


Köszi.



2021. febr. 7. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
50%
A phev nem ev! Ne akard akként kezelni, mert csalódni fogsz.
2021. febr. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Ugyanaz a Toyota HSD hajtás van benne, mint a sima Priusban, csak lehet tölteni az akkukat. Semmi köze a túlméretezett európai PHEV-ekhez (Volvo, Audi, stb.), ebben a párhuzamos hajtáselrendezésben sem a benzinmotor sem a villanymotor nem hajt egymagában, mindig csak a közös bolygóművon keresztül forgatják a tengelyeket (az más kérdés, hogy erre ma már nem jár zöldrendszám). Kell bele benzin, de a gyakorlatban kevesebbet fogyaszt, mint az önálló elektromos üzemmódra képes hibridek.
2021. febr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

#2

Honnan szedted ezt a badarságot? A plug in prius önállóan tud elektromos üzemben mozogni.

2021. febr. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, tud egymagában hajtani, kb. mikor 20-al krúzolsz a lakó- üdülő övezetben, de normális közlekedésnél már bekapcsol a benzinmotor is. Nem arra találták ki (pláne a 3-as Priusnál), hogy valaki azt töltögesse.
2021. febr. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Opel Ampera, plug in hibrid ez is, de itt a villanymotor addig hajt amíg van szufla az aksiban. Ritkán használja a benzin motort.

Hátránya a Priushoz képest, hogy kevesebb van belőle és csak 4 személyes.

2021. febr. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Értem, akkor szerintem leaf lesz ebből.


Köszönöm a válaszokat.

2021. febr. 7. 22:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem inkább Zoé , kérdező?
2021. febr. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

#4

Ebben is tévedsz. 42 mérföld/h-ig lehet vele gyorsítani ev módban.

2021. febr. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!