Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek mi a véleménye a budapes...

Kinek mi a véleménye a budapesti vezetéskultúráról?

Figyelt kérdés
Kérlek titeket, ne a másikra reagáljatok, ne pontozzátok feleslegesen le a másikat, kerüljük el a vitát. Köszönöm :)

2021. febr. 8. 12:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
szerintem jó, nekem nagy bajom nincs vele (nem rosszabb mint másik nagyvárosoké)
2021. febr. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem katasztrófális. Nem figyelnek másokra az emberek csak hogy ők haladjanak.
2021. febr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Világviszonylatban kimondottan a jobb, civilizált térfélen helyezkedik el (érdemes nézni videókat Indiáról, Bangladesről, hogy perspektívát kapj), bár az tény, hogy 1-2 dolgon még lehetne mit javítani...
2021. febr. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tűrhető. Budapest és egy másik vidéki megyeszékhely között mozgok. (Gyorsan hozzáteszem lakhelyem szerint hivatalosan nem vagyok budapesti.) Ami Budapesten van, az még istenes. Vidéken ezerszer rosszabb a helyzet a sok vezetni nem tudó analfabéta miatt. Ugyan ezt tapasztalom az utak állapotával kapcsolatban is. Mindenki a budapesti utakat szidja. Pedig az országban máshol sincs tükörsima aszfalt. Sőt, sok helyen még rosszabb.

Budapesten is van jó sok barom, persze. Abszolút értékben biztos több mint máshol. De ha százalékosan nézzük, már nem olyan rossz a helyzet.

2021. febr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Attól függ mihez hasonlítjuk...ha Bangalorhoz vagy Kijevhez, akkor jó, ha Münchenhez vagy Bécshez, akkor csapnivaló.
2021. febr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
33%
Miért, létezik?
2021. febr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából ugyanannyira rossz, mint mindenhol máshol. De itt legalább haladnak. Vidéken is ugyanannyira pofátlanok, idióták, ön- és közveszélyesek az autósok, csak lassabbak.
2021. febr. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt látom, ha vidékre megyek ott sokkal kevésbé figyelmesek, sokkal kevésbé előzékenyek az emberek, mindenki megy amerre lát.


Még régen gyalogosként is azt tapasztaltam, hogy Pesten elég hamar megállnak, átengednek, vidéken megyeszékhelyen ez tök esélytelen volt, simán elütnének.


Autósként is ezt látom, jobban oda figyelnek az emberek egymásra, muszáj is a sok autó miatt. Viszont jobban be is engednek, jobban segítik a forgalmat.


Nyilván vannak kirívóan pofátlan esetek és a nagy számok törvénye alapján Pesten ebből több van. De arányait tekintve kevésbé vészes mint a vidéki nagyvárosok.

2021. febr. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ismerősi körben vegyesen ítélik meg a Pesti forgalmat.


Valaki azt mondja, hogy teljesen őrület, pedig vidéken vezetni tanít az illető. Másik ismerős meg azt mondja, hogy sokkal jobban "visz a forgalom".


Vagy arra emlékszem sok évvel ezelőtt mindig azzal jöttek, hogy a Pesti forgalom mennyire agresszív, meg ha nem azonnal indulsz a lámpánál már dudálnak és mindenki dudál.


Ehhez képest ha rám dudáltak azt mindig vidéken tették. Azt is azért, mert 1 tized másodperccel a zöldre váltás után kanyarodtam be benzinkútra. Mert a mögöttem jövő türelmetlen annyira sietett, hogy tankolás után kényelmesen neki állt ablakot mosni, keréknyomást mérni...

2021. febr. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
51%
Lepontozhattok, de közlekedési KULTÚRA volt a kérdés. Véleményem szerint olyan itt nincs, mert pl. nem ismerik/letojják pl. a zipzár elvet (egyet innen, egyet onnan) és szerintem az ilyenek illenek a kultúra szó alá. A szabalyok betartását vagy sem nem tartom közlekedési kultúrának, mert Bp-n rendre nem tartják be. BR ha a több lóerő nyer az elv, akkor létezik. :( Nekem 20on év Bpn vezetés után sajnos ez a tapasztalatom. 🤷‍♀️
2021. febr. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!