Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől rángathat motorféknél...

Mitől rángathat motorféknél az autó?

Figyelt kérdés
Fiat Panda 2003 1.2 8V.Tolóüzemben rángat az autó néha alapjáraton is.Először MAP szenzorra tippeltem sajnos hibásan,ki is cseréltem,de sajnos nem az volt a ludas.Mivel az autón D.I.S-es trafók vannak ezért megmértem az ellenállásukat,tápukat és minden érték rendben volt,szakadt sem volt a vezeték.Gondoltam továbbá Hall-jeladóra,szintén tápfeszültség hibátlan,szakadás sem volt.Nyilván ehhez oszcilloszkóp kellene,hogy megtudja nézni az ember,hogy jól működnek-e a jeladók,de szeretném megkérdezni,hogy esetleg nem találkoztatok hasonlóval? típushibák közt nem szerepel? Előre is köszönöm.

2021. febr. 9. 11:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
Motorféknél hogy a bánatba tud rángatni? Nincs befecskendezés.
2021. febr. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Pontosan ezért érdekes.Ezért tippelnék gyújtás hibára,mivel ezek a szenzorok összefüggésben vannak a gyújtás vezérlésével.
2021. febr. 9. 12:04
 3/16 anonim ***** válasza:
65%
Miért lenne gyújtás hiba? Nincs is mit meggyújtani.
2021. febr. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Itt valami nagyon nagy probléma lesz, mert motorféknél nincs befecskendezés.
2021. febr. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
41%

Fiat


Ennyi a baja, már bocs.

2021. febr. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%

Tolóüzem ???

Micsoda új szakszavak, honnan tanultad ezt?

2021. febr. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Onnan,hogy autóvillamosságisként végeztem sok éve csak nem dolgozom benne,így nyilván nem tudok mindent.Ezért is gondoltam azt,hogy valaki hátha tud segíteni.De köszönöm szépen,hogy megfogtad a lényeget és segítettél! Jár a piros pont.
2021. febr. 9. 14:18
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
#1, #3, #4, illetve kérdező: attól, mert ELMÉLETILEG nincs befecskendezés, az nem jelenti azt, hogy GYAKORLATILAG sincs. Vagyis pontosabban nem befecskendezés, de a befecskendező pisilhet. Rosszul záródik pl. lerakódás miatt, vagy elektromos hiba miatt nem zár soha, esetleg kopásból eredően zárt állapotban is folyik át rajta benzin. Ez mondjuk sokkal gyakoribb nagynyomású dízel porlasztóknál, de benzin befecskendezőknél is előfordul néha.
2021. febr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó.Eddig gyújtásban gondolkoztam,mert hallottam olyan hibáról,ahol motorféknél szikrát kapott a henger és ezért rángatott.Ránézek majd az injektorokra is.
2021. febr. 9. 14:48
 10/16 anonim ***** válasza:

Drága nyolcaska. Az ugye megvan, ha pisil egy injector, akkor az össze vissza rázza az autót, erőtlenné válik és a kipufogó is durrog? Nem is beszélve a hibakódáradatról amit rádzúdít.

Itt csak motorfékes rangatásról van szó. Nincs más tünet.

2021. febr. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!