Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mostanában többet fogyaszt az...

Mostanában többet fogyaszt az autó, annak mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Használt, 2003-as Nissan micra. Mikor megvettem 2,5 éve, kb. 500-600 km-t tudtam vele menni 1 tank benzinnel (32 litert szoktam tankolni). Mostanában van, hogy csak 280-300km-re elég. Ugyanazon az útvonalakon közlekedem, havi 1x autópálya, egyébként a városban. Tavaly nyáron lett a vezérlés cserélve, olaj nemrég, illetve kb. 1 éve lambdaszondát is cseréltek egy használtra (azt nem tudom, hogy hány ilyen van benne, vagy hogy melyiket, nem igazán értek hozzá, azóta másik szerelőhöz járok, mert sajnos elhunyt). Téli- és nyárigumival is ugyanannyi a fogyasztás, a téligumi ráadásul 3 éves. Mit lehet ezen kívül megnézetni az autón?
2021. febr. 9. 23:12
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Tehát durván 10-11 litert eszik az autó? Az rengeteg. Keréknyomást, fékeket ellenőrizd, azt is érdemes megnézni, van-e hibakód az autóban.
2021. febr. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem autószerelőként és nem is hozzáértőként, de autógondoktól kínlódásban sajnos közepesen tapasztalt emberként a vízhőfok-jeladóval vagy lambdaszondával kezdeném a keresgélést, netán a kipufogórendszerre lehet érdemes ránézni. Egy CO-mérés eredményei alapján a szerelő kapásból megmondja, hogy azona részen kell-e nézelődni, vagy máshol rejlik a hiba.
2021. febr. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen kisautóhoz ez brutál magas fogyasztás. Még téli rövid városi utakon sem mehetne 8l fölé.

Nyáron meg 6l körül esznek.

Amit érdemes lenne megnézni:

- vezérműszíj jó pozícióban van-e

- hibás lambda szonda is magas fogyasztást okoz

Itt keresném a problémát, mert ezekhez lett hozzányúlva.

2021. febr. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Valóban sok, pláne ahhoz képest, amennyit eddig tudtam menni vele.
2021. febr. 10. 00:31
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kellene egy diagnosztika először. Van-e hibakód, élő adat pl. lambdaszondához, stb. Rengeteg dolog okozhat fogyasztásnövekedést.
2021. febr. 10. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!