Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez normális? Okozhat kárt,...

Ez normális? Okozhat kárt, teljesítmény vesztést?

Figyelt kérdés

Üdv!

A motor amiről írok egy berúgós 125 ccm 4 ütemű dirt bike.

A problémám az az, hogy amikor a motort berúgom várni kellene hogy a motor fel melegedjen és a gázt finoman húzni, azonban ha elengedjük a gázkart a motornak le kellene állni mert még nem elég meleg.

Azonban akár milyen hideg van az én motorom első lerúgásnál melegítés nélkül felveszi az aplapjáratot.

Ez normális? Ha nem akkor okozhat kárt?



2021. febr. 10. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezt a jelenséget hívják az automata szivató megfelelő működésének.
2021. febr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igaz, elnézést elfelejtettem írni a legfontosabbat, kézi szivatós.
2021. febr. 10. 13:30
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
Milyen motor ez? Mindig ilyen volt? Ha injektoros, teljesen normális. Melegedés közben végig egyenletes marad nagyjából az alapjárat vagy emelkedik, ahogy melegszik? Van rajta szivató?
2021. febr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja ok, akkor karburátoros. Ha egyenletes marad az alapjárat és nem megy utána az egekbe, akkor semmi gond nincs ezzel. Az én 650-es túraendúróm is hasonló volt, alig kellett szivató, az is csak kb 1 percig.
2021. febr. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nos, sajnos az injektor nem tudom mi, de egyenletes marad igen, és a karburátoron található egy kis kapcsoló amivel a szivatást lehet le vagy fel kapcsolni, egyébként KXD motor, egy kis kínai darab.
2021. febr. 10. 13:35
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Neked most az nem tetszik hogy jól működik a motorod??
2021. febr. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is minden reggel, még - 10 fokban is elsőre indul.
2021. febr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!