Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki melyik márkájú olajat...

Ki melyik márkájú olajat tartja a legjobbnak dizelbe, illetve kinek mi a véleménye az olajadalekokrol?

Figyelt kérdés
Nekem azt mondták, hogy a motul ár értek arányban a legjobb, de próbáltam már liqui molyt is, most gondolkozok ezen a Fuchs-on is. Nem mintha az számítana melyik mennyibe kerül, csak arra vagyok kiváncsi, vannak e tapasztalatok, hogy melyik nyújt többet a motornak, és, hogy van e valamit ero motorolaj adalék, nem mintha azzal akarnám menteni a motort, mielőtt félreértés esne. Továbbá mi a véleményetek a mannol-rol? Nálunk azok vannak teherautokban és nem találkoztunk meg semmi problémával EURO6 dízelben való alkalmazásbol adódóan sem. Egy szo mint száz, az a kérdésem, hogy vannak e drasztikus különbségek ilyen toplistas olajbrandek azonos specifikacion belüli kenoanyagai között, vagy csak duma a fele és kb mindegyik ugyanazt tudja?
2021. febr. 10. 14:38
 1/9 D. Brasco ***** válasza:
90%
Az összes ilyen adalék egy kamu.......egyetlen adalék kella motornak.Normalis olaj,amit rendszeres idókőzönként cserélsz.
2021. febr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

"vannak e drasztikus különbségek ilyen toplistas olajbrandek azonos specifikacion belüli kenoanyagai között, vagy csak duma a fele és kb mindegyik ugyanazt tudja?"


Ha lenne, nem teljesítené az adott specifikációt.

Lehet, hogy van laboratóriumban kimutatható hasznos adalék, orrodat is tisztíccsa. Én úgy vagyok vele, hogy közepes ár + 8-10 ezrenként csere bőven elég a karbantartásra.

2021. febr. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1. Ebben én is egyetértek, hogy egy megfelelő csereperiodusnal nincs jobb. Csak hallottam már ezt egyik szerelotol, hogy kamuk, de volt olyan aki aztmondta, hogy nem.

#2. Úgy gondoltam, hogy azonos specifikacion belül, tehát, hogy valamelyik márka jobban adalekolt és emiatt kicsit kedvezőbb a motor alkatrészeinek. Azthiszem a mannol-nal láttam valami észter adalékot felkarcolva a doboz oldalára pl ilyenre gondolok. Vagy a liqui moly zöld illetve sötétkék MoS2 adalekolt olajaira, hogy azok mennyivel tehetnek hozzá a motor elettartamahoz.

De én is ezt a csereperiodust tartom amit írsz egyébként.

2021. febr. 10. 16:44
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

Utoljára Motult tettem bele, mert a gyári ajánlott Castrol nem volt előrhető. Szerintem teljesen mindegy melyik ismert márkát választod.


Most őszintén, mezei felhasználó nem tudhatja, hogy az adott olaj mit csinál a motorral hosszútávon. Minden vélemény csak szubjektív lehet.

2021. febr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Egy közép kategóriás olaj bőven megfelel, ha tisztességesen le van cserélve max 15ezrenként, ugyan ez a szűrőkre is vonatkozik
2021. febr. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
47%
castrol
2021. febr. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

Total, Elf, Castrol, A.Z. Meisterteile... de igazából ha nem legolcsóbb tescos, akkor mehet bele.

Gyártói specifikációt teljesítse, és rendszeresen legyen cserélve (10e km) akkor nincs gond.

2021. febr. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2021. febr. 10. 21:49
 9/9 anonim ***** válasza:
Amit előírnak az autóhoz.
2021. febr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!