Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kia Ceed 1.6 CRDI autó megérné...

Kia Ceed 1.6 CRDI autó megérné nekem?

Figyelt kérdés
Kia Ceed 1.6 CRDI 2014-től. Jelenleg 15km-re lakom a munkahelyemtől, főleg városban futna, viszont 2 hetente megtennék vele 500km-ert autópályán, tehát az autópályán odavissza 1000km-ert futna havonta. Plusz napi 30km. Jelenleg 1.4 benzines autóm van. De szeretnék váltani, mert pályán nem annyira megy. Főleg kombit akarok a csomagtere miatt.
2021. febr. 16. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Jó kocsik szép dizájnnal, akár még egy garis példányt is ki tudsz fogni belőle. A csomagtere a kombinak sem óriási a sok rakodórekesz miatt. Ízlések és pofonok, de nekem az az alatti rekeszek jobban tetszenek mint az összefüggő fél köbméter. Enyém még 2008-as, de szintén 1.6 crdi, végig családban volt így igazolni tudom, hogy 314 ezernél még bontás nélkül megy a motor. A 2014es is egytömegű lendkerekes(ami jó, mert cserénél olcsóbb), ennél is elment 280 ezret a kulunggal együtt. Az úttartásuk, futóművük jó, de kissé keményre van hangolva. Pályán ez 5 fokozattal 130nál 6.5öt eszik, az új már kb. 5.8at, városban is hasonló a helyzet. Autópályán és hosszabb úton a DPF tudna regenerálódni is. Egész hamar be is melegszik egyébként, de nyilván hidegen ezt sem szabad gyilkolni. A minőségérzet nem tökéletes, picit tud zörögni ez az, de nem horror.

Szerintem az egyik legjobb választás családi autónak. Ha teheted nézz ki belőle valami jól felszerelt példányt. 2015-ben volt a facelift, onnantól 136 lovas a motor, nagyobb a nyomaték, viszont kettőstömegű lendkerekes a motor.

2021. febr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem ebből az 1.6 benzines van (2017-es évjárat) szóval a motor kérdéshez nem tudok hozzászólni, de azt azért csak megírom, hogy szerintem ennek a kocsinak egyetlen baja van, mégpedig az ülése. Nem szeretek vele 1 óránál többet menni, kényelmetlen. 182 centi vagyok, és sose volt még más autó ülésével problémám, de a Ceed-ében van valami furcsa, ami miatt 1 óra után fészkelődöm és sehogy se jó, 2 óra után meg ki kell szállnom regenerálódni, mert addigra már elviselhetetlen.


Városi használatban nem tűnik fel, de amikor évente kb. 3-4x autópályáznom kell, mindig kínszenvedés van belőle. Pedig nincs semmilyen gerincproblémám vagy egyéb ortopédiai panaszom.

2021. febr. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor a városi használat annyira nem gyilkolja, ha megyek vele hosszabb úton is?
2021. febr. 16. 15:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, nem fog elkokszosodni. Napi 2x15 km plusz két hetente 500 km autópálya teljesen normális használata egy dízelnek, nem fog tőle szenvedni a kocsi.
2021. febr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket!
2021. febr. 17. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!