Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a jobb motor a Suzukiba...

Melyik a jobb motor a Suzukiban és miért ?

Figyelt kérdés
1.0 vagy 1.3 motorral szerelt a jobb?Suzuki Swift
2021. febr. 17. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem most 1.5-ös szwiftem van..ezt nem kérdezted ugyan, de ez a lejobb. Ilyen van a most kibocsájtott vadonatúj Jimnyben is. Elnyűhetetlen négyhengeres szívó benzines(a suziki nem gyárt dízelt)


Volt 3 hengesresem is, és 1.3-as négyhengeres is. Akkor amikor kellett, mindegyik pont megfelelt.(persze hogy az 1.3 erősebb, tehát jobb az élvezeti értéke)de műszakilag mind kiváló.

Hogy miért jobb az egyik, mint a másik? Nem szabad összehasonlítani, mert értelmetlen.

Egy biztos, hogy elnyűhetetlenek(ha a mérettnek megfelelően használják...például az ezressel nem szabad autópályázni, az 1.3-assal óvatosan, az 1.5-ös talán. Nem arra készültek.

2021. febr. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%
nyugodtan mehetsz autópályára ezressel is el ne hidd ezt a sok pampogót, én matizzal is mentem 790 köbcenti 3 henger simán tudott 100 kmht csak billeg nagyon. Autó nem? akkor autópályára is mehetsz vele. Na de az 1.3 jobb sokkal az a 2 deci amivel többet eszik azt engedd el, cserébe több erő
2021. febr. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1.0 jobb, ezerszer jobb, ott nincs dugó törés, nincs szelephézag ( mert hidrotőkés ) talán egyszer kerestek ezres motort Swift csoportba mióta tag vagyok (5 éve) és akkor is az volt a legtöbb kerdés, hogy : mi lett a motorral? Nem írtad félre, nem 1.3 motort keresel? Csak hát az a 50 lóerő nem a legjobb.. de lényegében a +18 lóerő sem annyival több.


Nekem 1.3 van, volt is és marad is viszont az ezres tartósabb. Úgy döntenék, hogy ha klímás kell akkor 1.3 amúgy 1.0.

2021. febr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 vagyok amúgy nem csak 1.3 68 lóerős van van 1.3 84 lóerő is ami 16 szelepes, pörgetni kell mert 3.4rpm -en túl érzi jól magát és akkor meg hangos szóval saját döntés, tényleg.
2021. febr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a francokat törik loe a dugattyú szoknya, akiknek letörött azok állat módjára vezetnek agresszivan és szr minőségü folyadékokat töltöttek bele. az a plusz 17 lóerőt érezni hidd el főleg hegymenetben 1. kerületben
2021. febr. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A régi swift 4 féle motorral készült a 2003-as megszűnéséig.

1.0 ,1.3 8V,1.3 16V ,1.6 16V

Szerintem érdemesebb a 16v motorral választani.Nyilván az 1.0 3 hengeres motor a leggyengébb .Miért választanád azt,mikor erősebb,jobb motorok is készültek hozzá.Bár én az 1.0 swifttel Horvátországot is megjártam,de ezt csak ellenségemnek kívánom.Soha többet...

2021. febr. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

hát akkor a matizra mit mondjunk diódaráló XD és sokat is fogyaszt sajnos :Dna a suzi motorológia:

1.0 6v 1992-2003 változatlan

1.3 8v fekete szelepfedeles 1997-ig

1.3 8v szürke szelepfedeles kicsit fejletebb konstrukció 1998-2003

1.3 16v 2001 től elvileg

1.6 16v az baleno motor elvileg csak sedan gx ben van

2021. febr. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!