Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bukott eredetiségvizsgás...

Bukott eredetiségvizsgás kocsit forgalomba lehet helyezni valahogyan, vagy hogy lehetne "eltünetni"?

Figyelt kérdés

Adott egy autó, ami megbukott az eredetiségvizsgán, mert az alvázszámot tartalmazó karosszériaelemet átvágták és áthegesztették egy másik autóra, ezért ebbe az "új" kasztniba lett átrakva az eredeti (az amúgy péppé tört) autónak a motorja, váltója, a míg belterét meg egy harmadik autótól kölcsönözte, papírozva meg úgy lett, hogy az eredeti autón egy színváltás történt. Ebben az állapotában a kocsi a múltban átment 2 eredetvizsgán (2015-ben és 2017-ben), viszont 2020 júliusában megbukott. A kocsit én donornak szeretném hasznosítani, de nem tudom, hogy pl. a motort így elpasszolhatom-e belőle, vagy sem, illetve a bontó kiad-e rá bontási igazolást, vagy sem. Ennek a kocsinak az alkatrészeire meg szükségem lenne, mert az én autóm színben megegyezik vele, és ez egy nagyon ritka karosszériaszín és a bontókban meg sosincs hozzá semmi és vannak benne olyan cuccok, amiket meg már évek óta vadászgatok hozzá.


Egy másik alternatív megoldásként még arra gondoltam, hogyha forgalombahelyezhető, akkor megpróbálom forgalombahelyeztetni, a nekem kellő értékesebb dolgokat kicserélem egy olcsóbb, de ne mannyira ritkább cuccosokra, aztán megpróbálom elpasszolni, de itt az a kérdés, hogy kaphat-e az NKH-tól AF-es alvázszámot, vagy sem? A forgalombahelyeztetési eljárást mennyiért lehetne véghezvinni?



2021. febr. 17. 14:40
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Két autóból összerakott járgányt?


Szerencsére sehogy!

2021. febr. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Márpedig ez a kettő-három autóból összerakott akármi 10+ évig forgalomban volt, miközben 2 eredetiségvizsgán és egy rakat műszakin képpel dokumentáltan átment :D
2021. febr. 17. 15:08
 3/8 D. Brasco ***** válasza:
100%

2-es igen letezik ilyen,mert mint tudjuk egy kis kenőpénzzel barmi megoldható.......az AF-es alvaz meg motorszám csupán csak tizenix....de szerintem huszonix éve nem létezik már.

Egyebkent ezt baxhatod,mert ezt az életbe hivatalosan forgalomba nem helyezed már......

2021. febr. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3: TSC-és alvázszám intézménye még létezik. (AF-es alvázszám utódja.)
2021. febr. 17. 16:20
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

TSC alvázszámot soha nem fognak beütni egy áthegesztett alvázszámú autóba.

Mivel az átmókolt alvázszámot az eredetvizsgálatot végzőnek kötelessége jelenteni a zsaruk felé, ők pedig hivatalból eljárást indítanak az ügyben, hamarosan keresni fognak.

Javaslom, hogy addig ne állj neki szétbontani, így is elég magyarázni valód lesz.

2021. febr. 17. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5: Nekem kínálták ezt az autót eladásra. Aki hirdeti, ő vette meg az átmókolt alvázszámmal és ő bukott le vele. A jegyzőkönyvet lezárták, azt állapították meg benne, hogy 2008 körül vághatták át a vázszámot.
2021. febr. 17. 17:03
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha hivatalos rendőrségi határozat van róla, hogy az alvázszám áthegesztett, de az autót beazonosították, akkor van esély a TSC alvázszámra és a forgalomba helyezésre. Be kell menni az NKH-hoz a papírokkal és megkérdezni a lehetőségeket.

Volt már ilyen autóm.

2021. febr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Pont az ilyen otthoni tákolások miatt van az eredetvizsga és a bontási igazolás. Nagyon remélem, hogy még nem írtál alá semmit. Felejtsd el ezt a kocsit. Meg erről a kert végében bontásról is leszokhatna már végre a jónép.


#7: Ez így jó is, viszont én úgy értelmezem, hogy a kérdező meg akarja venni a kocsit, kivonatni, és eltüntetni a rendszerből, hogy szétvághassa alkatrésznek. Ha így sikerül is átíratni egy csomó macera után, akkor is ott fog állni meglőve, mert lesz egy nulla értékű fémkupac a nevén, amire fizetheti a szokásos dolgokat az idők végezetéig.

2021. febr. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!