Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2004-es benzines H Astrám...

Gary84 kérdése:

2004-es benzines H Astrám van, este néztük az olajszintet és nem érte el a nívópálcán a minimumot.Töltöttünk rá kb.2dl.Hazamentem melóból és otthon vártam leállítás után kb.2-3 percet megnéztem és most maxon van.Ez hogy lehet?Melyik a valós érték?

Figyelt kérdés

2021. febr. 19. 00:35
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
"Hideg motornál kell mérni az autók nagy részénél. Kivéve azoknál a típusoknál, ahol kifejezetten mást ír a kézikönyv. De az esetek többségében nem lesz óriási a különbség a két mérés között. Ugyan a leállítás után az olaj nem folyik vissza azonnal a teknőbe, de a hőtágulás ezt részben kompenzálja az olajszint tekintetében."
2021. febr. 19. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Mindkét esetben sík talajon álltál?
2021. febr. 19. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne 3 percet várj.

Hagyd ott fél órára.

Odáig nézd a nívót, ameddig bő olajos.

2021. febr. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%

Szabályosan nézted? A H Astra kezelési útmutatója is írja, és a lökhárítón is van egy kis táblácska ami felhívja a figyelmet, hogy az olajat üzemmeleg állapotban kell nézni, leállítás után 5-10 perccel!

Ha nem így nézed, óriási különbségek lehetnek.

2021. febr. 19. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
2 dl olaj nem okoz ekkora szintnövekedést. Ott valamit nagyon benéztél.
2021. febr. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tessék, itt van, nem az ujjamból szoptam!

Vettem a fáradtságot, elővettem a gyári kezelési útmutatót. Kikerestem az erre vonatkozó részt, lementettem, aláhúztam a lényeget, majd fel is töltöttem. Most pedig csak azért léptem be, hogy ide beillesszem:

[link]

Gondolom erre is jönni fog a lepontozás...

2021. febr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!