Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja lehet az autómnak?

Mi baja lehet az autómnak?

Figyelt kérdés

Egy 2011-es Ford Focus MKIII-mal mentem ma haza. Az egyik felváltáskor a váltókar picit nehezebben ment a helyére, és egy pici reccsenést is hallottam. Onnantól kezdve nem mozdult a váltókar semerre. Félreálltam, hogy próbálgassam, de a váltókar csak akkor működött, ha leállítottam a motort. Így hát betettem egyesbe, és úgy próbáltam indítani az autót. Nagyon nehezen indult be, és hiába nyomtam tövig a kuplungot, az autó megindult előre, mintha sebességben lenne. Végül is megindultam vele egyesben, próbáltam felváltani, de továbbra sem mozdult a váltókar. Nem jutottam így messzire, mert lefulladt az autó, aztán már be sem tudtam indítani. Egy kis emelkedőn álltam meg, így elkezdett visszagurulni az autó. Nyomtam a féket, de nem állt meg, kézifékkel tudtam csak megállni.


Szóval hirtelen mintha egyszerre minden tönkrement volna benne. Egyelőre elvitettem egy autómentővel.



2021. febr. 19. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Huu, ez komoly. Ha megvan a hiba kérlek írd majd le.
2021. febr. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pedig csak a kuplungod ment szét. Álló motornál pedig nincs fékrásegítés, ezért nem tudtad benyomni a féket.
2021. febr. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
igen, sajnos a szerelő is ezt mondja, szarrá ment a kuplung.
2021. febr. 19. 15:01
 4/5 anonim ***** válasza:
#2 akkor hogyan tudta volna vontatni a kocsit? Tegyük fel valaki jön/megy a kerdezőért viszi a kötelet aztán fékezésnél meg csak szépen belemegy a haver kocsijába? Ezt nehezen hiszem 100km-t vontattak és fékezni , nehezen de tudtam.
2021. febr. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fék van, csak fékrásegítés nincs. Azaz ha felpumpálod a féket és erősen nyomod, tudsz fékezni, de korántsem tudsz akkora fékerőt elérni, mintha járna a motor.
2021. febr. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!