Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kézifék megcsináltatás,...

Kézifék megcsináltatás, ennyiért megérte?

Figyelt kérdés
Szóval adott a szerelőm,akihez viszem a kocsim. Megbizhatóan és gyorsan dolgozik. Most a kézifékem csinálta meg,ahol valami gátlót kellett cserélni mert be volt rohadva+dobot cserélt+kaptam csereautót igy fizettem 35,000 forintot. Ketten dolgoznak a kocsin mindig. Ezért a munkáért szerintetek a pénz: kevés,korrekt,sok ? Előre is köszi a véleményt!

2021. febr. 19. 15:49
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem korrekt.
2021. febr. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Ismét egy szuper kérdés, köszönjük!

Szóval valami gátló...

Dobot cserélt....

Egy pár apró infó még nem ártana: milyen autó, milyen évjárat, miféle gátlót cserélt (kézifék javításnál?), milyen gyártmányú fékdobot tett be (fékpofát nem cserélt vele egyidejűleg?).

A véleményem, hogy mennyire korrekt: +!%/=)ÖÜÜ

2021. febr. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves valaki!


Egyenlőre nem vagyok autószerelő és nem találtam erről több információt az interneten,szóval marad a valami gátló. :) Ezekkel az információkkal tudok még szolgálni:


- Skoda FAbia

- 2004

2021. febr. 19. 15:59
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem korrekt. Igaz kicsit drágább kocsinál, de én 110 fele fizettem ugyanezért.
2021. febr. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon jó ár! De gondolom a régi betét és apró anyag benne maradt a régi munkahengerrel együtt.
2021. febr. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
korrekt tekintve h cseh autó
2021. febr. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ár az korrekt. TÚL korrekt!


Ha azt mondtad volna, hogy pl. kézifék bowden csere, akkor a 35 ezer az rendben van. De több dologgal is problémám van.


Egyrészt mi köze van a gátlónak a kézifék javításhoz? Gátlónak a lökésgátlót, azaz lengéscsillapítót hívjuk, szóval hacsaknem valami nagyon elvont értelmetlen szótárat használ, nem értem mit zavarta őt a gátló. Oké, be van rohadva, na és? Nem az volt a dolga, hogy azt szétszedje, hanem hogy megcsinálja a kéziféket.


Másrészt, ha cserélt gátlókat is, akkor a 35 ezer már kezd kevés lenni, ha hozzáadjuk a dobok árát is. Gátlók + dobok önmagában közel járhatnak ehhez és akkor még nincs hozzáadva a munkadíj.


Harmadrészt: mi az isten ez, hogy dobot cserélt? Dobot elég ritkán kell azért cserélni, de ha netán mégis, akkor az abszolút minimum a fékpofák cseréje is, a munkahengereket már említeni sem merem, a felújítókészletre pedig még csak nem is gondolok. Persze ha mindez cserélve van, akkor ugye még hozzájön a fékfolyadék ára is.


Negyedrészt: kézifék problémát önmagában semmilyen körülmények között nem old meg a fékdob cseréje. Dobfékes autónál kézifék gondot két dolog tud okozni: berohadt/megnyúlt/szakadt bowden, vagy berohadt kilincs. Előbbinél csak a bowdent kell cserélni, utóbbinál pedig jobb esetben semmit, mert egy kis csavarlazító vagy WD40 megoldja, rosszabb esetben pedig fékpofákat. Dobot nem. Ha a dobot cserélni kell, akkor az üzemi fék is rossz kellett, hogy legyen.


Ötödrészt: fékjavítás után meglehetősen fontos rátenni az autót a fékpadra. Mezei sufnis jóskáknak nincs fékpadja.


Lényeg a lényeg, hogy lezárjam ezt a regényt, ez a történet nem igazán adja ki. Persze az is lehet, hogy a történet hiányzó elemei miatt nincs értelme és valójában korrektül dolgozott a szerelő, de ennyi információból kiindulva te is egy újabb áldozata vagy a "béla otthon maszekol olcsón" nevezetű történetnek. Javaslom, hogy vidd el az autót egy valódi szervizbe mihamarabb. Tegyék rá egy fékpadra, illetve nézzék át, hogy mit művelt vele a "szerelőd". A jövőben pedig kerüld el ezeket a sufnis nyomorékokat. Csak egyszer érném meg, hogy az emberek nem játszanak a saját életükkel, főleg nem másokéval, szaros megspórolt 5 ezer forint miatt. Fizessük már ki azt a normális szerelőt könyörgöm. Mire fogod elkölteni a megspórolt pénzt, ha felbaszódsz egy villanykaróra? Még perelni sem fogod tudni (ha túléled, vagy ha nem akkor a családod), mert nincs nyoma annak, hogy a sufnis gyökérnél járt az autód. Megéri ez? Komolyan nem értem az embereket...

2021. febr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen rendben van, korrekt.
2021. febr. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy pontosan mit csinált, milyen minőségben, volt-e róla számla, stb.
2021. febr. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!