Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől villoghatott az olajnyom...

Mitől villoghatott az olajnyomás lámpa?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az alany egy golf 3 1.4. Ma mentem vele kb 200km-t, 150km után felvillant egy lámpa a műszerfalon de nem láttam hogy mi az mert olyan gyorsan el is tűnt ezért nem is foglalkoztam vele mert azt gondoltam hogy valami érintkezési hiba. Amikor hazaértem és alapjáraton járt az autó akkor rendszertelenül villogott az olajnyomás lámpa amint adtam egy kis gázt abbahagyta. Beálltam az udvarba leállítottam, rá pár percre újra beindítottam akkor nem csinálta. Mielőtt hazaértem álltam piros lámpánál stb akkor nem villogott. Olajszint rendben van. Kérdés az lenne hogy szerintetek holnap mi lehet a probléma? Valami kontakt hiba lehetett vagy gyenge az olajnyomás? Holnap vagy holnapután mindenképp megmérem de azért jó lenne tudni hogy más mire gondol. Előre is köszi a válaszokat!

2021. febr. 22. 22:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Biztosan kopott a motor. Nekem is ez volt. Amíg nem melegszik be a motor, addig rendben, de utána elkezd jelezni. Egy darabig még el lehet vele lenni különféle adalékokkal, ami az olajat sűríti.
2021. febr. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

-nem megfelelő az olaj viszkozitása

-öreg/kopott a motor

-rosszalkodik az olajszivattyú

-vacakol az olajgomba

és még számtalan egyéb eset.

2021. febr. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha olajgomba lenne, akkor nem csak üzemmeleg motornál csinálná.
2021. febr. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Haldokló főtengely csapágy is lehet.
2021. febr. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
elfolyott a kenőolaj
2021. febr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A leggyakrabban az szokott lenni, hogy az olajszivattyú nem tud elég olajat felvenni a karterből, mert vagy kevés van benne, vagy teli van szutyokkal a karter. Ez utóbbi akkor szokott előfordulni, ha ritkán cserélik az olajat és akkor is a legolcsóbbat kapja.


Leggyorsabban úgy derül ki (ha nem az a baj, hogy csak kevés benn az olaj), ha lekapják a kartert és alánéznek. Szerelőnek kb. 1 órás munka, nem egy nagy kaland.

2021. febr. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!