Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom biztosra leteszte...

Hogyan tudom biztosra letesztelni, hogy a kettöstömegűm rossz?

Figyelt kérdés
Benzines autó lenne ez.

2021. febr. 23. 18:12
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
A kérdés alapján, sehogy.
2021. febr. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát, hogy őszinte legyek számítottam erre is. Bár sokat nem tudok rá reagálni, csak elkönyvelem, hogy neked sincs róla fogalmad.
2021. febr. 23. 18:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Van ez a "motor leállításakor, kinyomott kuplunggal zörög/morog/nyekereg, felengedett kuplunggal meg nem" teszt, amit nem biztos, hogy pontosan idézek, de majd jön valaki és kijavít. :)
2021. febr. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos.

Sok módon hallani.

Félig benyomott kuplungnál hallasz egy csattogó hangot, ha felengeded elhallgat.


De hallani fogod mikor csereérett. Ha picit zörög még simán van benne még bőven kitartás.

A benzin nem eszi úgy, minta dízel.


Nekem egy 1.6tdci kb 25öt futott attól kezdve hogy először meghallottam a hangját. Szerelő szerint elég lett volna még később is cserélni.

2021. febr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nálam igazából elég szépen zörög valami a váltóházból, fordulatra erősebben. Ha kuplungot benyomom elhallgat. És nem tudom, hogy ez most lendkerék vagy más (nyelestengelycsapágy a tipp). Minimálisan másabb a hangja, ha kuplungal vagy anélkül állítom le. De nem tudom, hogy az a zörgés miatt van ami mondjuk nyelestengely és vagy valóban a lendkerék. Nem tudom, hogyan azonosítsam be pontosan.
2021. febr. 23. 18:50
 6/6 A kérdező kommentje:

[link]


Ez lenne a pontos tünet. Hallani mikor kuplungolok bele. Kb 2 másodpercenként fel-le engedem a kuplungot.

2021. febr. 23. 18:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!