Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Karburátor tisztítható szétsze...

Karburátor tisztítható szétszerelés nélkül?

Figyelt kérdés
Virago 535, egyelőre csak gyanítom, hogy karbi lehet a ludas, szerelő még nem látta. Eleinte gyakran beköpte a gyertyát, de már nehezen is indúl, azt is csak szivatóval, intenzíven füstöl és enyhe gázadásra azonnal megáll. Tudom szerelő lenne a megoldás, de az igencsak körülményes, mert 30kilómétert kellene trailereztetni. Iker karbis, és szakértelem nélkül nem szeretném szétszedni.

2021. febr. 25. 08:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól nem leszek szakértő, hogy ide kiírsz egy kérdést.

Marad a 30 km szállítás, és mivel iker karbiról van szó, az sem baj ha egy szakosodott szerelőt keresel.

2021. febr. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Milyen színű a füst? Ha fekete, akkor sem egyértelmű hogy a karburátor a ludas, hisz lehet hogy sokat kap, de az is hogy egyik hengerben nincs szikra. Ha kékes/fehéres, akkor nagyobb a baj. A kékes füst az kopott motorra, vagy elöregedett szelepszárszimeringekre utal. Ha fehéres, akkor hengerfej/ hengerfejtömítés problémája lehet. Egyébként én a te helyedben kicserélném a gyertyákat, akár eggyel alacs9nyabb hőértékűre. Feltéve persze hogy azokkal van a baj. Ezt gyorsan le lehet ellenőrizni. Kiveszed őket, visszadugod rá a gyertyapipát, testhez tartod őket (a blokkhoz) és indítózol.
2021. febr. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Gyertyacserével kezdtem, valamilyen champion volt benne, és ngk-t vettem, amit a gyár ajánl. Szikra van mindkét hengerben, és fehéres a füst.
2021. febr. 25. 10:35
 4/8 A kérdező kommentje:
Fehér füst biztos hengerfejproblémára utalhat? Ugyanis léghűtéses motorról van szó.
2021. febr. 25. 10:43
 5/8 anonim ***** válasza:
Na, ezt el is felejtettem.. Igazából a nagyon erős fehér füst a baj, de csak vízhűtésesnél. Akkor valószínűleg a fehér füst csak vízgőz, ami teljesen természetes és független a hibajelenségtől.
2021. febr. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdezted a tisztítást. Annyit megtehetsz, hogy az úszóház alján lévő kis leeresztő csavarral leengeded ami benne van, s ha volt benne víz azt így el tudod távolítani. Egyébként ha nem akarod megbontani, mindenképp szerelő..
2021. febr. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Abban reménykedtem, hogy létezik valami csodaszer, amit benzinhez keverve feloldja a lerakódást. Legalább csak annyira, hogy önerőből eljusson a szerelőhöz.
2021. febr. 25. 11:00
 8/8 anonim ***** válasza:
Mizu azóta?
2022. júl. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!