Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Behúzzátok a kéziféket ha...

Behúzzátok a kéziféket ha lámpánál vártok a zöldre?

Figyelt kérdés

engem már pár éve azzal piszkál apa, hogy ha állok a lámpánál húzzam be a kéziféket mert ha lábbal fékezek világít a féklámpa és kiég az izzó aztán lehet kicserélni.

Apának két autója van és amit most használok az is az övé volt csak elbirtokoltam , eddig neki két évente mindig kellett kéziféket állítani vagy beállt a féknyereg vagy bowden szakadt el mert úgy húzogatja mint valami kikopott teherautó váltó lenne. Nekem meg semmi baj a kézifékkel, most müszakizik a kocsi és semmit nem kellett rajta piszkálni, de valóban egy izzót ami asszem 150 forint volt az ki kellett cserélnem, szóval abban igaza van, hogy kiégett az izzó 4 év alatt, gondolom azt amúgy a gyárban tekerték be, de mindegy.


Ti hogyan csináljátok? Persze nem az alföldön lakok sajna, ott szerintem még sebességbe sem kell tenni a kocsit, igaz-e? Nem gurul el.


2021. febr. 26. 15:39
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Én csak este szoktam, hosszú pirosnál behúzni, hogy ne világítsak a mögöttem jövő szemébe.
2021. febr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
88%
Nem jó a kézifékem.
2021. febr. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
88%
Nem.
2021. febr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
92%

Lámpától is függ. Berlinben van egy lámpa, ott még az akksisarut is lecsavarozhatom, míg piros. :)


Viccet félretéve, az égő miatt ez fillérbaxás kategória. Max ledes lámpával hogy ne égessem ki a mögöttem várakozó szemét, azért lépek le a fékről. Ha síkon állok meg, akkor lábféket sem szoktam használni, de készenlétben van a lábam, hogy a valaki meglök hátulról, ne guruljak Makóig.


Dombon meg lábfék. Bizonyos autókon van is ilyen funkció, ha benyomod a kuplungot, és a féken van a lábad, akkor kb. 1 másodpercig tartja a féket, miután leléptél róla, hogy legyen időd gázt adni visszagurulás nélkül.

2021. febr. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 alletta ***** válasza:
3%
nem. néha akkor szoktam, ha emelkedőn kell várakozni, de akkor is nagyon jól lehet a kuplung-gázzal "játszani", hogy egy helyben maradjon az autó.
2021. febr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Erről egy oktató, vagy vizsgabiztos véleménye lenne érdekes.

Megbukik a vizsgázó, ha forgalmi helyzet miatti álláskor behúzza a kéziféket?

Sík vidéken lakom, itt nem jellemző, hogy emelkedőn, lejtőn kell állni, de ha fékezni kell, akkor az üzemifékkel fékeznek.

A féklámpába nem kötelező bele bámulni, egyre több az automata váltós autó, azok fékezve állnak, megsem vakult még meg senki a féklámpák fényétől.

Persze néhányan morognak, hogy vakít.. nem azt kell nézni.

Az izzó kiéghet... a kézifék nem mehet tönkre az állandó rángatástól?

Behúzott kézifékkel is lehet haladni, csak az se jobb, mint egy kiégő izzó.

2021. febr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
94%
Én csak akkor, ha mondjuk vasúti átkelőnél van a lámpa és az pirosra vált. Amúgy meg fél percre nem éri meg, és akkor lassabban is tudok elindulni. Ja és nagyobb emelkedőn sem árt behúzni, mert akkor könnyű elindulni. Izzó olcsó és nem nehéz a régebbi autókon cserélni(nekem ilyen van). Egy citroen szerelhetőségű új autónál, ahol még drága is(soha nem vennék ilyet), de ha mondjuk nyernék, akkor talán kímélném.
2021. febr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
84%
10 évente ég ki a fékizzó kb...
2021. febr. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kényelmesebb, ha be van húzva.

Elindulni is el tudok időbe, mert egy pillanat kioldani.

Persze használódik a kézifék, de ennyi erővel mehetnék gyalog is, akkor az autó sem használódik. :)

2021. febr. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ: ha rövid időre kell megállni akkor tartom a lábam a féken, viszont ha hosszabb várakozásra kell számítani, akkor igen egyrészt mert így kényelmesebb, másrészt a féklámpa zavarhatja a mögöttem állót főleg sötétben.
2021. febr. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!