Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit gondoltok az automata...

Mit gondoltok az automata váltós autón való tanulásról? Van értelme? Esetleg próbáljam meg manuális váltós autón egy másik oktatóval? Vagy hagyjak fel az egésszel?

Figyelt kérdés
Eléggé magam alatt vagyok. Levezettem 27 órát hagyományos autón, de még mindig nem igazán megy a vezetés..gondolok itt pl. a váltásra, hogy egyes esetekben mikor kell, illetve nem is érzem komfortosan magam az oktatóval. Nem érzek rá a dolgokra, illetve a többfelé figyelésre. Szemmértékem sem acélos. Parkolást, lejtőn való közlekedést nem is vettük még. Felhagytam a vezetéssel 6 hónapja. Vissza szeretnék térni, megpróbálnám mégegyszer, amíg érvényes a kresz vizsgám.

2021. febr. 27. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lehet. Ha így sikerül, akkor később még mindig levizsgázhatsz manuálisra, ha szükséges.
2021. febr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kézivel próbálj tanulni. Nehézkes lesz utána, plusz ha automatás jogsival nem vezethetsz manuális kocsit, azt pedig bármikor hozhtja az élet.
2021. febr. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Manapság annyira elterjedt az automata kocsi, hogy nem valószínű, hogy gondodl esz belőle. Főleg, ahogy elterjednek az elektromos és hybrid autók, azok már sose lesznek manuális váltósak.
2021. febr. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%

szerintem nálunk még annyi a manuális autó, hogy tól nagy kompromisszum csak automatára jogsit szerezni.

viszont erősen elgondolkoznék rajta, hogy célszerű-e úgy az utakra szabadulni, hogy ennyire nem megy valami.

A váltás egy annyira alapművelet, hogy ennyi idő után gyakorlatilag úgy kellene mennie, hogy észre sem veszed, de minimum nem okoz különösebb gondot.

Lehet, hogy ez nagyobb részt az oktató hibája is, de általában azért nem ez van.

2021. febr. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Próbáld meg más oktatóval, más autón.

Körbe lehet kérdezősködni hogy ki a jó oktató, illetve milyen kocsi ami jól vezethető.

Automatát nem javaslom, bármikor hozhatja az élet h. manuálissal kell menjél.

2021. márc. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5%
Tehát,kimaradt a futóbicikli,kerékpár,kismotor folyamat. Így,valóban nehéz. Pláne,ha úgy kezdte,hogy egyetlen métert sem vezetett a papa vagy valamilyen családtag mellett ,forgalomtól elzárt helyen? Amennyiben,az oktatója,nem bízott önben,miért hagyta,hogy a 27 órát levezesse? Beszéljen,önmagával. Tehát,önmagának vallja be,hogy nem tudja megcsinálni. Esetleg győzze meg önmagát,hogy,de igen,meg tudom csinálni. Amikor már bízik önmagában,akkor kezdjen csak bele!
2021. márc. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha ennyire nem megy, akkor nincs sok értelme erőltetni. Ez a "bármikor hozhatja úgy az élet" jól hangzik, de 99%-ban a saját autódat vezeted. Még mindig jobb, mint a semmi.
2021. márc. 2. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Szia

én ma mondtam az oktatómnak hogy ez nekem nem megy...."levezettem" 9 órát a forgalomban manuális váltóval..... egyszerűen mindig be stresszeltem a sok láb és váltó munkától... most szünetet tartok.

De én is most azon gondolkodok , hogy automata váltónál csak jobb lenne a koncentráció. (igen tudom,hogy csak olyat vezethetnék örökre)

2021. márc. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. márc. 3. 20:05
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem már a második órán (szóval első alkalom) ment a váltás. Az volt az első amt megtanulltunk. Sávon belül nagyon szépen vezetem az autót, figyelem a forgalmat, külterületen már tudnék vizsgázni. Viszont vároosban ami nagyon nehéz számomra az a;

- Elsőbbségadás (nem figyelek és simán belémjöhetnek, nehéz kifordulni szűk utcán forgalomban, újragyorsulni)

- a mellékutcák nagyon parásak, nehéz fiyelni a táblákat

- körforgalomba bemenni

- körforgalom és gyalogosátkelő között megállni

- pparkoló autók mellett úgy elmenni, hogy bármikor kiléphet egy gyalogos

- tolatva parkolás, meg a parkolás amblokk művelete



Bár még csak a negyedik óránál tartok, szóval a kocsi kezelés megy, csak a közúti dolgokat kell begyakorolni.

2021. márc. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!