Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Adásvételire az összeghez mit...

Adásvételire az összeghez mit érdemes beleírni?

Figyelt kérdés

Tehát venni akarok egy 3 miliós autót, minimálbérből. Kp ra.

Az adásvételire hogy járok jobban ha mit írok? Írjam a valódi összeget? Írjak kevesebbet? Írjam azt, hogy ár megegyezés szerint? Melyikből milyen hátrányom lehet? Mint pl adózás. Kell e többet adóznom miatta? Vagy ha kevesebbet írok akkor? Vagy ha nem írok összeget?

Van olyan ismerősöm aki mindig azt írja eladásnál is meg vételnél is hogy ár, megegyezés szerint. De volt hogy eladtam egy motort, és a vevő kérte hogy a vételárnak csak kb 60 százalékát írjuk az adásvételire.


2021. febr. 28. 15:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Vagy ez nem érdekli a kutyát se hogy mennyi van odaírva? Én eddig mindig a pontos összeget írtam rá mikor vettem. És fogalmam sincs hogy ennek miért van lényege. Vagy hogy van e.
2021. febr. 28. 15:37
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az adásvételire valós árat kell írni. De egy 3 milliós használt autó baromira nem az a szint, amire rászállna a NAV
2021. febr. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Senkit nem érdekel, de írhatsz megegyezés szerintet ha nagyon félsz
2021. febr. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egyébként ha vagyonosodási vizsgálat miatt félsz, már nem kell
2021. febr. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vagyonszerzési illeték nem a vételár alapján megy,szóval írhatod hogy megegyezés szerint.

De azzal az a baj lehet, hogy ha szerződés után jön ki valami olyan hibája a kocsinak hogy elállsz a vásárlástól akkor ha nem korrekt az eladó lehet egy hosszabb vita belőle (tapasztalat sajnos)

Egyébként 3milliós kocsira nem fognak rászállni, ha 30-40millás BMW ket vásárolnál össze arra már jobban.

2021. febr. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!