Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha valaki már évek óta külföld...

Ha valaki már évek óta külföldön él, és jól beszéli a nyelvet, akkor érdemes megpróbálni ott letenni a jogsit, vagy jobb, ha inkább Magyarországon csinálja meg?

Figyelt kérdés

2021. febr. 28. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Attól függ, mi a terv. Ott szeretne lakni egész életében, akkor igen. De amúgy mindegy, hol teszed le, mivel UNIOS
2021. febr. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha életvitelszerüen ott élsz, akkor ott jobb letenni, ha csak átmeneti és utána vissza akarsz költözni MO-ra, akkor meg inkább ott. Ugyanis a jogosítványt honosíttatni kell, ezért értelmesebb abban az országban csinálni, ahol élni akarsz.
2021. febr. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég annyi infó, hogy "külföldön" laksz. A "külföld" nem egy országot jelent, hanem egy csomóféle országot csomóféle közlekedési rendszerrel. Vannak olyan országok, ahol még csak nem is jobboldali közlekedés van. Országonként eltérő lehet a KRESZ, az útjelzések és táblák kinézete, a sebbességkorlátozások, még akár a mértékegységek is, meg egy csomó minden. Valamelyik jobban hasonlít a magyar szabályrendszerre, valamelyik kevésbé.
2021. febr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. márc. 1. 19:07
 5/5 anonim válasza:
100%
Londonban éltem, és akkor tettem le a jogsit, amikor hazajöttem. Nem néztem, de feltételezem, hogy olcsóbb volt, és az anyanyelvemen kényelmesebb volt. Jobb kormányos kocsit viszont nem mernék vezetni.
2021. márc. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!