Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy adott fokozatban húzattad...

Egy adott fokozatban húzattad már ki az autódat a tiltásig? Mire számíthatok ha kipróbálom?

Figyelt kérdés

8gen Civic-em van, kérdezték már többen is hogy mennyinél váltok, és amikor mondtam egy példát hogy 3.ban 2500-nál, volt aki mosolygott rajta.

Én nem gondolom hogy nagyon forgatni kéne mert így is húz még 4.ben is.

De most már felbiztattak, és szeretném megnézni üzemmeleg motornál hogy milyen is amikor 7ezernél megáll a mutató.

Gyakorlatban ez hogy néz ki? 1-ben is megcsinálhatom, vagy érdemesebb 2-3ban ahol már nem olyan nagy az áttétel? Váltásnál essen vissza a fordulat kicsit?


2021. márc. 2. 22:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ne egyesben csinált, mert ha hamarabb elveszed a gázt, mint ahogy kuplungolsz, akkor nagyot fogtok bólintani...

És utána ha mondjuk kettesben csinálod, nagyon nézd meg, milyen fordulatnál engeded fel a kuplungot hármasban, tehát a következő fokozatba kapcsolva...

Ja, és lehetőség szerint valami kihalt, hosszú, egyenes úton csináld.

2021. márc. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
36%

Próbáld ki.


Azért hívják tiltásnak, mert az elektronika nem engedi jobban pörgetni a motort. Állandóan tiltásig pörgetni nem tesz jót neki, de egy-két alkalom nem fog megártani.

Nekem szinte fáj, amikor legnagyobb fordulaton pörög/sikít a motor.

2021. márc. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%
Dízellel közlekedek igy🤣 az eg vilagon semmi baja, csak neha nyirok ki par dolgot, de az nem annak köszönhető, hogy tiltasig nyomom neki
2021. márc. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én sem csinálnék rendszert belőle, mert előnye nem igazán lehet, cserébe jó sok üzemanyagot megetetek vele.
2021. márc. 2. 22:47
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Sosem csináltam ilyet. Amim van, megdolgoztam érte, ezért értelemszerűen vigyázok is rá.
2021. márc. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Kis fordulat sem a legegészségesebb amúgy a motornak.

8. generációs Civic - ez mondjuk nem sok mindent árul el a motorról.


Tippem szerint harmadikba tiltásig már autópálya sebességekről van szó.

2021. márc. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én igen, van itt egy rész egy rövid emelkedős alagúttal, Audi, S-tronic automata váltó, manuális üzemmódban is felvált 8000-nél és akkorát durran, hogy lehúzott ablakkal nem lehet kibírni. :D

Üzemmeleg motornál mehet neki, de azért nem vezetnék le 2000 kilométert 7000-es fordulatszámon...

2021. márc. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kis utánajárással egyébként megtalálhatod a motor gyári teljesítménygörbéjét is, aztán lehet játszadozni a fordulatszámmal-nyomatékkal.
2021. márc. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
Nem, és nem is akarom megcsinálni.
2021. márc. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Persze, hogy csináltam. Kis Mazda 2-esem 2. fokozatban megy 105-öt, 3.-ban 150-et. Semmire nem kell figyelni, csak arra, hogy ne lépd túl a sebességkorlátot. Illetve semmit nem fog ártani ez a motornak, ne aggódj.
2021. márc. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!